Apdovanojo jaunuosius „riaubukus“

2023-06-08

„Jūsų lankstinuke įrašytas labai gražus žodis – Sąjūdis. Mes, vyresnieji, žinom, su kokiu pakilimu ėjom į Sąjūdį. Ir smagu, kad tas prasmingas žodis turi gražią tąsą – jūs esate jaunųjų menininkų sąjūdis Žemaitijoje, suburiantis gausybę vaikų ir mokytojų“, – į kasmetinio, jau 23-iojo, Plungės kultūros centro organizuojamo projekto „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ dalyvius kreipėsi Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

„Šis konkursas tai – iš kartos į kartą perduodamos tradicijos, kitokia mūsų vaikų gyvenimo prasmė, kūrybos džiaugsmas. Žemaitijos Andersenas… Visi, išgirdę šį pavadinimą, nusišypsom, nes žinom, kad Riauba viską darė pagal savo išmonę, o vaikai taip pat turi lakią fantaziją, tik ją reikia išlaisvinti. Kartais žmogus turi meninių gebėjimų, bet jų neparodo, nes nenori būti kitoks. O čia mes matom gausybę jaunų žmonių, kurie nebijo būti kitokie. Ačiū jums už tai ir ačiū mokytojams, nes dirbate su tais, kurie mums brangiausi“, – kalbėjo meras.

Į jaunuosius kūrėjus kreipėsi ir Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis: „Ši paroda – kaip klasika, kviečianti sugrįžti prie tikrųjų vertybių, tikrojo dailės meno ir tikrųjų kultūros šaknų. Technologijos, žinoma, svarbu, bet dar svarbiau tai, kad šiandien dar turime jaunimo, kuriančio ne robotu pagalba, o su kaltu. Akivaizdus ir pedagogų talentas – nėra lengva jaunam žmogui įrodyti, kad tai svarbu.“

Šiųmetinis konkursas subūrė 73 autorius, kurių darbai Plungės kultūros centre buvo eksponuojami ir vertinami visą mėnesį.

Meras Audrius Klišonis pasveikino tuos kūrėjus, kuriems atiteko Švedijos Boksholmo komunos organizacijos „Draugas draugui“ simpatijos ir prizai. Tarp apdovanotųjų – plungiškiai moksleiviai Karolis Pocius, Estela Vrubliauskaitė, Irmantas Šarkauskas, Karina Lacytė, Austėja Ragainytė. Vėliau meras Audrius Klišonis ir kultūros centro direktorius Romas Matulis ranką spaudė tiems,kuriems atiteko parodos lankytojų simpatijos: už amatus – Augustei Gabalytei (Mažeikių r.), už tapybą – Gabrielei Norgėlaitei (Plungė), už grafiką – Justei Vauraitei (Plungė), už skulptūrą – Rugilei Mačiūtei (Mažeikiai).

Na, o profesionalų komisija geriausiais pripažino ir premijomis apdovanojo šiuos jaunuosius kūrėjus: tapytoją Vaidą Ruginytę (Plateliai), grafikę Godą Velykytę (Rietavas), amatininkę Emilę Bagužaitę (Telšiai), na, o tarp medžio drožėjų geriausias – plungiškis Osvaldas Raudys.

Padėkų ir dovanų sulaukė ir jaunųjų talentų mokytojai Viktoras Raibužis, Lina Ruginienė, Vilma Stankuvienė, Ilma Zaborskienė, Ilona Jonušienė, Inga Šilinskaitė, Vaida Blistrubienė, Regina Aleksandravičienė, Audrius Česnelis, Aldona Bieliauskienė, Edita Baltrušaitienė, Bronelė Valužienė, Jolanta Miltenė, Asta Milėškienė, Rima Drevinskienė, Aleksandr Novak, Genė Brasienė, Indrė Lileikienė.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.