Apdovanojimų „Auksinis feniksas“ įteikimas Vilniaus rotušėje

2016-11-15

 

 

       2016 m. lapkričio 11 d. Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu jau penktą kartą įteiktos didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos (LKCA) – apdovanojimų „Auksinis feniksas“ statulėlės.

       Įsteigusi apdovanojimus, LKCA pirmoji Lietuvoje ėmėsi vienyti įvairius visuomenės sluoksnius bendrai veiklai kultūros labui. Nominacijų įvairovė atspindi, kiek daug reikia skirtingų sričių žmonių pastangų, kad visi galėtumėme džiaugtis kultūros ir meno kūriniais. Vienų iš reikšmingiausių visos šalies kultūros srities apdovanojimų tikslas ir yra pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui. Organizatoriai taip pat pabrėžia, kad vienas iš apdovanojimų kriterijų – pačių kūrėjų socialinis atsakingumas ir gebėjimas vertinti jų veiklos poveikį aplinkai.

       Šiemet šiam prestižiniam apdovanojimui siūlyta daugiau nei penkiasdešimt pretendentų: rajonų merai, verslininkai, pramonės, verslo ir visuomeninės organizacijos, žurnalistai, vadybininkai, dvasininkai, meno kolektyvų vadovai, kultūros ir meno kūrėjai. Iškilmingos apdovanojimų ceremonijos dalyvius pirmasis pasveikino Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis, kuris pasidžiaugė šalies kultūros centrų nepaprastai svarbia ir reikšminga misija ir akcentavo, kad šiandien kultūros centruose vyksta daugybė svarbių meno projektų, o juose dirbantys kūrėjai – tai šalies kultūros gerovės pamatas.

       Šiais metais nominacija „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ skirta Gintarui Zareckui, Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatoriui ir režisieriui. Nugalėtoją paskelbė ir įspūdingą auksinio fenikso statulėlę įteikė LR Seimo narys kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis. LR kultūros ministras Šarūnas Birutis apdovanojimą „Metų kultūros mecenatas ar rėmėjas“ įteikė verlininkams Aurelijai ir Aurelijui Rusteikoms. „Geriausiu metų kultūros centro partneriu“ paskelbtas Saulius Filipavičius – Troškūnų Švč. Trejybės parapijos klebonas. Jį LKCA vardu sveikino Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. „Metų politiku“ tapo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Jį atsiimti apdovanojimo ant scenos pakvietė Vilniaus savivaldybės mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius. Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė su pasididžiavimu apdovanojimą „Metų kultūros centro vadovas“ įteikė Janinai Ališauskienei – Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ direktorei.

       Iškilmingoje LKCA apdovanojimų „Auksinis feniksas“ ceremonijoje dalyvavo ne tik šalies kultūros ir meno atstovai, kultūros centrų vadovai, bet ir būrys svečių: LR Seimo nariai, politikai, rajonų savivaldybių merai, vicemerai, savivaldybių administracijų direktoriai, verslo ir pramonės atstovai, įvairių visuomeninių ir nevyriausybinių organizacijų nariai. Šventėje koncertavo žinomi šalies menininkai bei pirmą kartą scenoje prisistatęs jungtinis Lietuvos kultūros centrų vadovų choras.

 
Lietuvos kultūros centrų asociacijos informacija
8 687 30 484
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.