Ant podiumo žybsėjo jaunatviška mada

2019-12-10

 

Šių metų lapkričio 15 d.  jau  15 kartą Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje vyko Respublikinė vaikų ir jaunimo alternatyviosios mados šventė-konkursas „Mados blykstė – 2019“. Renginio  organizatoriai – mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas ir soc.

pedagogė  Rita  Mačerauskienė, iniciatorė – technologijų mokytoja ekspertė Irena Platakienė.

Tai kūrybingas, išradingas ir dinamiškas meninio ugdymo projektas, kuriame dalyvavo 292 vaikai ir jaunuoliai iš visos respublikos  – Plungės, Kauno, Šiaulių, Gargždų, Palangos, Klaipėdos, Radviliškio, Telšių ir Mažeikių.  Ant įspūdingai apšviesto podiumo pademonstruotos net 32 mados kolekcijos, kurioms pasiruošti padėjo 32 mokytojai. Vyko piešinių ir dizaino kūrybinių darbų paroda „Žemaitiški atspindžiai“ – „Korkem žemaitėška….“,  vyko praktinė konferencija mokytojams „Vaikų kūrybiškumas – saviraiškos ir prasmingos veiklos bendruomenėje atspindys“. Renginį vedė šeštokė Akvilė Astrauskaitė ir septintokas Mykolas Misiūnas; jiems pasiruošti padėjo mokytoja Jurgita Pakarklienė.

Šventėje dalyvavo ir prizus įsteigė LR Seimo narys Andriejus Stančikas, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, „Vičiūnų“  įmonių grupė, UAB „Linomeda“, parduotuvė „Rubinas“,   Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos tarybos pirmininkė Raimonda Bieliauskienė, UAB „Lininiai audiniai“,  Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos administracija, Plungės PŠP centro skyriaus vedėja Laima Galvanauskienė,  

Projekto partneris – Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centras. Informacinis rėmėjas – Telšių krašto televizija (direktorius Algimantas Šimkevičius).

Kompetentingai vertinimo komisijai, kuriai vadovavo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesorė tekstilininkė   Zita Inčirauskienė, o nariai buvo  mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas, Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ingrida Uznevičiūtė ir Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė, drabužių  ir stiliaus dizainerė Daumantė Kontrimaitė – Norvilė, sportinių šokių studijos „Žingsnis“ treneris Šarūnas Šiaučiulis, dailės ir technologijų mokytoja Lina Bulavienė ir Ugnė Salytė, 9 c klasės mokinė,  mokyklos mokinių tarybos atstovė, buvo labai sunku atrinkti pačias geriausias kolekcijas.

Kol komisijoje vyko ginčai ir diskusijos, mokiniai kartu su svečiais  linksminosi diskotekoje net 2 val. Pagaliau buvo paskelbti nugalėtojai.

Jais tapo:

Šia kolekcija buvo pradėta visa šventė,  o simboliška tai, kad mergaitėms muzikinio fono dainą  „Žemaitija“ atliko mūsų mokyklos buvę mokiniai Aistė Smilgevičiūtė ir Česlovas Gabalis.

Renginį įspūdingai užbaigė nekonkursinė  kolekcija VABI SABI (ją demonstravo mūsų mokyklos 7-10 klasių mokiniai). Tai Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentų jungtinė kolekcija, kurios autoriai – Jurgita Balčiūnaitė, Julija Šoblinskytė, Karolina Miciūtė, Evaldas Vizbaras. 

Renginį stebėjo apie 300 žiūrovų. Tai pats didžiausias mokykloje vykstantis renginys, į kurio veiklą įtraukta visa mokyklos bendruomenė: tėvai, rėmėjai, mokytojai, mokiniai, aptarnaujantis mokyklos personalas.

Visos kolekcijos buvo apdovanotos padėkos raštais, mokyklos mokinių gamintais prizais ir pyragais, o pačios geriausios  ir – dovanomis, įsteigtomis rėmėjų.

Geros kloties ir gražių kūrybinių minčių visiems alternatyvios mados propaguotojams!

 

 

Mokytoja Irena Platakienė

 

 

 

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.