Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija minės netradicinės ugdymo programos 20-metį

2021-05-18







Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija nuo 2001 metų pradėjo vykdyti netradicinę – gynybinio – pilietinio ugdymo programą.  Šie metai – jau 20-ieji, kai mokytis pagal šią programą į Alsėdžius atvyksta mokiniai iš visos Lietuvos. Gyvenant gimnazijos bendrabutyje, ši ugdymo programa jiems leidžia iš arčiau susipažinti su įvairiomis pilietiškumo apraiškomis, aktyviai dalyvauti Lietuvos šaulių sąjungos veikloje, konkursuose ir ištvermės žygiuose.

Atvykę mokytis pagal šią programą, jauni žmonės patenka į kitokią „išgyvenimo“ mokyklą, kurioje praleidžia ištisas 24 valandas per parą.  Pasibaigus bendrojo ugdymo pamokoms, gimnazijos bendrabutyje jiems laikas planuojamas pagal kitokią dienotvarkę, kurioje daug fizinio ir meninio aktyvumo veiklų. Vieniems tai tampa tolimesniu gyvenimo būdu ir atradimu, kiti išvyksta tęsti studijų į šalies universitetus ir kolegijas, būna ir tokių, kurie tiesiog grįžta atgal į namus. „Čia viskas vyksta kaip tikrame gyvenime: mokiniai mokosi būti savarankiškais, jausti atsakomybę vieniems už kitus, nebijoti sustiprėti fiziškai ir emociškai“, – sako gimnazijos l. e. direktoriaus pareigas Regimantas Kavaliauskas.  Beje, tiek šios ugdymo įstaigos vadovas, tiek dauguma kitų  pedagoginių darbuotojų  yra arba Lietuvos šaulių sąjungos nariai, arba Krašto apsaugos savanoriai, todėl mokiniai tikrai turi iš ko mokytis.

Per du dešimtmečius susiformavo nemažai gražių pilietiškumo ugdymo tradicijų, kurias inicijuoja pati gimnazijos bendruomenė. Vienas iš tokių renginių kiekvienais metais vykdavo minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.  Ta proga į Alsėdžius rinkdavosi regiono jaunimas susipažinti su statutinėmis profesijomis, išbandyti save, dalyvauti įvairiuose interaktyviuose užsiėmimuose ir varžybose.

Šiemet pirmi metai, kai dėl COVID-19 situacijos buvusio renginio formato atsisakyta, bet nutarta surengti diskusiją, kokia galėtų būti šios vykdomos programos ateitis. Į ją pakviesti ir gegužės 28 dieną Alsėdžiuose susitikti planuoja Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kaščiūnas, bei Komiteto nariai, LR krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vadovai ir dėstytojai bei kiti garbūs svečiai ir gimnazijos socialiniai partneriai.

Dalyviams numatytas ir naktinis žygis pėsčiomis nuo Alsėdžių iki Dievo Krėslo miško partizanų bunkerio (Telšių r.). Labai džiaugiamės, kad į programą įsijungė ir ją papildys  asociacijos „Plungės skautai“ Gondingos tuntas.

Gimnazijos bendruomenė kviečia renginiuose dalyvauti ir buvusius mokinius, ypač tuos, kurie savo karjeros kelią susiejo su statutinėmis profesijomis.

Artėjant gimnazijos vykdomos gynybinio – pilietinio ugdymo programos 20-mečiui, stengsimės supažindinti su įvairių laidų absolventais, kurie šiuo metu ištikimai tarnauja Tėvynei.

Vienas pirmųjų, tuomet dar Alsėdžių vidurinės mokyklos, absolventų, šiuo metu einantis Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos  Klaipėdos regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Plungės poskyrio viršininkas Št. srž. Marius Pečiulis sutiko atsakyti į keletą trumpų klausimų.

Marius Pečiulis (antras iš dešinės)
 

Gerb. Mariau, esate vienas iš tų pirmųjų baigusių  tuomet dar Alsėdžių vidurinės mokyklos ką tik pradėtą vykdyti gynybinio – pilietinio ugdymo programą. Kas Jus paskatino ją rinktis? Ir kaip atsidūrėte Alsėdžiuose? Ar niekada nesigailėjote dėl tokio savo pasirinkimo?

Nuo paauglystės norėjau tapti kariu. Norėdamas pajusti kario gyvenimą, buvau įstojęs į Šaulių sąjungą. Taip sužinojau apie Alsėdžių vidurinę mokyklą, kurioje buvo pradedama vykdyti gynybinio – pilietinio ugdymo programa. Dėl šių priežasčių net nedvejodamas pasirinkau mokslus baigti Alsėdžių vidurinėje mokykloje. Šios mokyklos baigimas buvo vienas iš geriausių mano pasirinkimų, nes ir dabar didžiuodamasis sakau, kad esu mokinęsis ir baigęs, kaip seniau sakydavome, „sukarintą mokyklą“ Alsėdžiuose.

Ar šios programos baigimas nulėmė, kad tolesnį savo gyvenimą susiejote su Kariuomene?

Šios programos baigimas tik sustiprino mano norą tapti kariu ir siekti to tikslo.

Kaip manote, ko labiausiai trūksta šių dienų jaunuoliams?

Kaip ir visais laikais, jaunimas yra įvairus, todėl išskirti konkrečiai, ko trūksta, ganėtinai sudėtinga. Mano nuomone, šių dienų jaunimas turi daugiau teigiamų negu neigiamų savybių. Ir tai džiugina.

Jeigu Jūsų paklaustų, ar reikalinga tokia programa šiandienėje mokykloje, – koks būtų Jūsų atsakymas?

Mano nuomone, tokią programą galėtų vykdyti visos mokyklos. Tokia programa skatina patriotiškumą, o svarbiausia – supratimą, kad kiekvienas pilietis yra atsakingas už savo tėvynę.

Kokių naujovių norėtumėte palinkėti savo buvusiai mokyklai, kuri, tikėkimės, toliau tęs pradėtos programos vykdymą.

Manau, kad jūsų gimnazija pasinaudoja ir išnaudoja visas naujoves ir galimybes. Norėčiau palinkėti, kad jūsų gimnazijos, nors ir seniai vykdoma gynybinio – pilietinio ugdymo programa būtų kaip naujovė kitoms mokykloms, kurios norėtų pasekti jūsų pavyzdžiu.

 

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos inf.

 

 

Evaluate the news

All comments
Komentarų nėra
X

    Kalba