Alsėdžių mokykloje – neįprasta stovykla

2013-07-24

           Pačiame vasaros atostogų viduryje – liepos 25-28 dienomis – Alsėdžių vidurinėje mokykloje vyks neį prasta edukacinė stovykla moksleiviams „Keliaujančios architektūros dirbtuvės 2013“. Neį prasta tuo, kad, norint organizuoti tokią stovyklą, teko dalyvauti VšĮ „Architektūros fondas“ projektų atrankoje. Pasibaigus projektų vertinimui, buvo atrinkta 16 Lietuvos miestelių projektų, tarp jų – ir Alsėdžių vidurinės mokyklos. Miesteliuose savanoriai architektai kartu su vietos bendruomenėmis ne tik į domiai leis keletą vasaros dienų, bet ir kurs bei pristatys visuomenei savo kūrybą.

           KAD’13 – „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – tai pirmas „Architektūros [vaikų] fondo“ organizuojamas didelio masto projektas, vyksiantis vasaros atostogų metu, kuriuo norima atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką. Projektu siekiama parodyti, kad aplinka rūpintis, ją puoselėti ir keisti galima realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. 
           
           „Architektūros [vaikų] fondas“ – jau trečius metus gyvuojanti, savanoryste paremta  iniciatyva, kurianti ir į gyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams. Visas stovyklų veiklas viešina Lietuvos nacionalinė televizija. Projektą finansuoja ES programa „Veiklus jaunimas“ ir LR kultūros ministerija.

           Sekmadienį , liepos 28-ąją, –  paskutinė stovyklos diena. Jos metu, jeigu leis oro sąlygos, vyks stovyklautojų darbų pristatymas. Galinčius kviečiame apsilankyti, pabendrauti su stovyklautojais ir savanoriais – būsimais architektais.

Daiva Gramalienė.
Alsėdžių vidurinė mokykla

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.