Alsėdžių mokiniai – vėl tarp prizininkų

2014-03-18

                                                     

 

 

 

 

       Kovo 14 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko respublikinis moksleivių patriotinės ir žygio dainos konkursas Kai lietuviai žygiuoja kovon,  skirtas Generolo Jono Žemaičio 105-osioms gimimo metinėms paminėti. Akademijos surengtame konkurse dalyvavo geriausios 8–12 klasių moksleivių komandos  iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Raseinių. Klaipėdos kraštui ir visam Žemaitijos regionui respublikiniame konkurse atstovavo Plungės rajono Alsėdžių vidurinės mokyklos komanda. Praėjusiais metais Alsėdžių vidurinės mokyklos komandos parengta programa komisijos dalyvių sprendimu buvo įvertinta antrą vieta.

       Konkursu skatinamas jaunimo susidomėjimas Lietuvos kariuomene ir jos istorija, puoselėjami tautiniai jausmai ir istorinė atmintis, moksleiviai supažindinami su Lietuvos partizanų, savanorių ir kitų kūrėjų patriotinėmis dainomis, populiarinamos žygio dainos.

       Konkursai pirmiausia vyksta mokyklose. Tik perėjusios šias atrankas, mokyklų komandos gali būti pakviestos dalyvauti respublikiniame etape. Parengti konkursui tinkančią programą nėra labai paprasta, mat, pagal konkurso nuostatus komandą gali sudaryti ne daugiau nei 8-10 mokinių, programos trukmė – 8 min. Visi kūriniai dainuojami gyvai.

       Konkurso dalyviai lietuviškas patriotines (Lietuvos partizanų, savanorių ir kitų patriotinės dainos kūrėjų) žygio dainas atliko žygiuodami. Juos kūrinio temos atitikimo, režisūrinio sprendimo ir sceninio įvaizdžio aspektais vertino komisijos nariai: lietuvių liaudies folkloro dainininkė etnologė Veronika Povilionienė, Akademijos viršininko pavaduotojas plk. ltn. Valerijus Šerelis, choro „Kariūnas“ vadovas Vytautas Verseckas, Lietuvos kariuomenės orkestro dirigentas mjr. Egidijus Ališauskas, kariūnė Monika Šinkūnaitė.

       Pasibaigus konkursui ir susumavus rezultatus, komisijos nuomone, ir šiemet antroji vieta atiteko Plungės rajono savivaldybės Alsėdžių vidurinei mokyklai. Mokyklos komandą konkursui ruošė muzikos vyr. mokytojas Martynas Miliauskas. Antrosios vietos laimėtoja Alsėdžių vidurinė mokykla buvo apdovanotos diplomais ir Lietuvos karo akademijos prizais.

       Visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, primenantys jų dalyvavimą patriotinės ir žygio dainos konkurse.  Mokytojas M. Miliauskas apdovanotas padėkos raštu.

       Vienas iš pagrindinių šio konkurso tikslų – ne tik skatinti populiarinti žygio dainas, bet ir stiprinti Generolo Jono Žemaičio karo akademijos ir Lietuvos mokyklų bendradarbiavimą. Moksleiviai Lietuvos karo akademijoje bendravo su kariūnais, susipažino su atrankos į Akademiją sistema, apžiūrėjo ginklus, pasitikrino taiklumą lazerinėje šaudykloje, lankėsi kariūnų kareivinėse, Akademijos sporto komplekse, vaišinosi kareiviška koše ir arbata.

       Smagu, kad vienintelė ugdymo įstaiga rajone, vykdanti gynybinį – pilietinį ugdymą, sėkmingai gina rajono vardą pačiuose įvairiuose konkursuose ir olimpiadose.

 

Informaciją parengė Daiva Gramalienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.