Alsėdžių mokiniai Vasario 16-ąją žygiavo į signataro dvarą

2014-02-18

 

 

 

 

 

 

       Alsėdžių vidurinė mokykla valstybės šventes mini išradingai. Šių metų Laisvės gynėjų diena buvo skirta susipažinti su taikos operacijomis, o minint Vasario 16-ą,  prisimintas miestelio kapinėse palaidotas Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataras Stanislovas Narutavičius.

       Prasidėjus šventiniams renginiams,  iš prezidentūros parvežti gėlių puokštės ir padėti ant signataro kapo buvo išlydėti  mokyklos dvyliktokai, jaunieji šauliai.

       Sekmadienį, Vasario 16-ą, mokykloje vyko pilietiškumo pamokos. Pirmiausia istorijos mokytojas Petras Smilgevičius susirinkusiesiems į mokyklą dar kartą priminė  Vasario 16-osios reikšmę ir prasmę. Sugiedojus Valstybės himną, susirinkusieji pėsčiomis leidosi į  signataro Stanislovo Narutavičaus gimtinėje, Brėvikių kaime (Telšių rajonas), esantį dvarą. Teigiama, kad šiame dvare šeima gyveno nuo 1813 metų, kai būsimojo Nepriklausomybės Akto signataro senelio žmonai Anai Kasauskaitei Brėvikių dvaras jos motinos buvo užrašytas kaip kraitis. Broliai Stanislovas ir Gabrielius Narutavičiai amžiams įtraukti į istoriją, kaip prisidėję prie jos kūrimo. Vienas jų – Vasario 16–osios Nepriklausomybės Akto signataras, o kitas – pirmasis atkurtos Lenkijos prezidentas.

       Po  valandą trukusio žygio mus pasitiko beveik dviejų šimtų metų medinis dvarelis, priešais kurį – akmeninis stulpas, liudijantis, kad čia gyveno vienas iš Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų.  Žemaičių kultūros draugijos Telšių skyriaus narių dėka, ši vieta, minint Valstybės atkūrimo dieną, jau kelinti metai tampa traukos centru. Į jį suvažiuoja istorinės atminties gerbėjai ne tik iš aplinkinių Plungės ir Telšių, bet ir kitų rajonų ir miestų.

       Apie sodybą degantys laužai, lietuviškos dainos, po sodybą laigantys  žemaitukų veislės žirgai, grėsmingos patrankų salvės – „Už Žemaitiją!“, „Už Lietuvą!“, „Už Narutavičius!“ – leido mokyklos mokiniams pajusti šventinę nuotaiką ir įsivaizduoti kadaise čia gyvenusiųjų kasdienybę. Žemaičių kultūros draugijos Telšių skyriaus pirmininkas Andrius Dacys, pamatęs šventėje didelę grupę mokyklos mokinių, džiaugėsi, sakydamas, kad iš jų galima pasimokyti, kaip prasmingai švęsti Vasario 16-ą.

 

 

 

Daiva Gramalienė,

Alsėdžių vidurinė mokykla

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.