Alsėdžių jaunimas pilietiškumo programą pristatė prezidentūroje

2020-03-12
Alsėdžių S.Narutavičiaus gimnazijosbendruomenėsu šalies PrezidentuG.Nausėda ir renginio globėja D.Nausėdiene
Kartu su alsėdiškiais groja ir Petras Vyšniauskas

Koncertą stebėjo ir rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis bei Alsėdžių seniūnijos seniūnė Danutė Repšienė
Koncerto dalyvius ir svečius sveikinošio renginio globėja – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė

 

 

 

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos bendruomenei 2020-ųjų Kovo 11-oji atmintyje ir archyvuose išliks ne tik diena, kai minimas 30-asis Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejus, bet ir kaip diena, kai jaunieji alsėdiškiai buvo atsakingi už koncertą „Švenčia laisvės vaikai“, vykusiame LR prezidentūroje.

Šventinėje programoje dalyvavo gimnazijos vaikinų ir merginų vokaliniai ansambliai,  LŠS Žemaitijos 8-osios rinktinės pučiamųjų orkestras (kuris sudarytas gimnazijos jaunųjų šaulių kuopos pagrindu), mūsų bičiuliai iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos bei naujai atrastas merginų vokalinis ansamblis, respublikinio patriotinės dainos konkurso „Dainuoju Lietuvai“ laureatas iš Jonavos Senamiesčio gimnazijos. Į bendrą programą pavyko įpinti ir kolektyvų atliekamas dainas, paklausyti jaunimo kūrybos apie laisvės sampratą jauno žmogaus gyvenime, meninę kompoziciją, skirtą knygnešystės fenomenui, išgirsti jaunimo atliekamų daugiabalsių sutartinių, kurios įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus paveldo sąrašą.

Koncerto globėja – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Šio koncerto idėja – surengti  jaunimo šventinį koncertą, skirtą Nepriklausomybės atkūrimo dienai, kuriame galėtų dalyvauti šalies regionų jaunimas.  Å½iūrovais tapo  Kazickų šeimos fondo programos „Jaunimas gali“ (kurioje dalyvauja ir Alsėdžių gimnazija) globojamos mokyklos.

 Koncerte dalyvavo ir šalies Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Žinau, kad ši diena išliks Jūsų atmintyje. Tačiau prisiminsiu ir aš, kaip įspūdingai Jūs grojate ir dainuojate, kad tai mokate daryti puikiai, įsitikinau lankydamasis Alsėdžiuose“, – sveikindamas moksleivius sakė šalies vadovas.

Koncerto globėja Diana Nausėdienė, sakydama sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad išaugo karta, kuri nežino, ką reiškia karas ir persekiojimai dėl kalbos, tikėjimo ar įsitikinimų, kuri gali laisvai mokytis, keliauti ir rinktis savo gyvenimo kelią. „Valstybės kūrimas – ilgas ir dar nebaigtas procesas. Ir jūs esate tie, kurie turi tęsti šiuos darbus nepamiršdami ne tik, kaip iškovojama laisvė, bet ir kaip ji prarandama“, – kalbėjo pirmoji ponia.

Ypatingą padėką pasibaigus koncertui  jaučiame žymiausiam šalies saksofonininkui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, LMTA profesoriui, Plungės miesto garbės piliečiui Petrui Vyšniauskui, skyrusiam laiko tą išskirtinę dieną savo talentu pasidalinti su mūsų jaunimu ir net kartu pagroti. Tai pats puikiausias pavyzdys, kad mylėti savo šalį galima mylint jos jaunus žmonės, kuriems norisi perduoti savo patirtį.

Padėkoti norisi kartu su mumis atvykusiems Plungės rajono savivaldybės merui Audriui Klišoniui, Alsėdžių seniūnei Danutei Repšienei bei Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės vadui Juliui Svirušiui. Prezidentūroje didžiulį palaikymą jautėme ir iš programos „Jaunimas gali“ globojamos Kazickų fondo atstovų.

 Po koncerto visi dalyviai buvo pakviesti bendrai diskusijai apie valstybingumą, pilietiškumą ir laisvės sampratą  su vyr. ltn. Mažvydu Kunevičiumi.

Grįžę iš sostinės – Kovo 11-ą – kartu su kitomis Alsėdžių įstaigomis dalyvavome šventės simbolio – Vėjų malūnėlių vėliavos formavimo popietėje miestelio centre.  Šios idėjos autorius – Alsėdžių bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis neslepia, kad ši sukurta Lietuvos vėliava ne tik pagyvino pavasarėjančio miestelio centrą, bet gal pakvies ir pravažiuojančius pro šalį  ilgėliau stabtelti Alsėdžiuose.

Alsėdžių bendruomenėprie Kovo 11-osios simbolio miestelio centre Alsėdžius puošia naujas simbolis


Informaciją parengė Daiva Gramalienė

 

Naudotos LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.