Alsėdžių gimnazistai Seime susitiko su Nepriklausomybės Akto signatarais

2017-03-13

 

       Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija sulaukė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo kvietimo dalyvauti susitikime su Nepriklausomybės Akto signatarais istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Susitikimas vyko kovo 8-ą, jame dalyvauti teisė buvo suteikta  16 –kai  aktyviausių, pažangiausių gimnazijos I- IV klasių mokinių.

       Susitikimui pirmininkavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo kancleris Stasys Kašauskas.

       Apie Nepriklausomybės atkūrimą, Sąjūdžio veiklą, teisinės, šalies gynybos ir aplinkos apsaugos sistemų kūrimą, tautinę mokyklą, švietimo ir ūkio reformas, Lietuvos valstybės Konstitucijos parengimą ir priėmimą jaunajai kartai papasakojo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Česlovas Vytautas Stankevičius, Mečys Laurinkus, Jonas Prapiestis, Saulius Pečeliūnas, Birutė Valionytė, Irena Andrukaitienė, Gediminas Vagnorius, Aurimas Taurantas.

       Renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis. Parlamento vadovas papasakojo moksleiviams, kaip jis pasitiko 1990-ųjų metų kovo 11-ą, ir palinkėjo moksleiviams besąlygiškai mylėti Lietuvą ir savo ateitį sieti su Tėvyne.

       „Linkiu mums visiems drauge saugoti Lietuvą, puoselėti ją, būti pilietiškais. Esame visi reikalingi Lietuvai, ypač jaunoji karta, ir aš noriu priminti jums, kad tą nepakartojamą savasties ir taikaus, pagarbaus buvimo drauge jausmą saugo ir dovanoja tik laisva gimtinės žemė“, – susitikime sakė Seimo Pirmininkas.

       Po susitikimo gimnazijos atstovai  su Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšyte  aptarė bendradarbiavimo galimybės, pasitinkant Valstybės 100-metį.

       Istorines pamokas apie valstybę ir valstybingumą gimnazistai pratęsė svečiuodamiesi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijoje. Susipažinę su istoriniu ministerijos pastatu, apžiūrėję jos pagrindinį pasididžiavimą – Baltą ir Juodą sales – mokiniai turėjo itin įdomią paskaitą apie informacinio karo grėsmes. Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Planavimo ir analizės skyriaus Planavimo poskyrio viršininkas mjr. Mindaugas Sakalauskas įdomiai ir įtaigiai pristatė ir analizavo mus supančias informacinio karo grėsmes, mokė, kaip jas atpažinti ir atskirti. M. Sakalauskas prisipažino, kad dar nuo studijų Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje laikų žino apie Alsėdžių gimnazijos ugdymo kryptį, tad jam buvę itin smagu bendrauti su šios mokyklos atstovais. Bendraujant aptartos galimybės šių metų gegužės 12-ą vyksiančią 5-ą Statutinių profesijų dieną, kuri skirta Kariuomenės ir visuomenės bei partizanų pagerbimui, pasikviesti NATO sąjungininkų atstovus į Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnaziją.

       Šia puikia ir įsimintina išvyka gimnazija pradėjo renginius, skirtus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

 

Daiva Gramalienė, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.