Alsėdžių gimnazistai pasišovė suvienyti šalies signatarų vardus turinčias gimnazijas

2018-08-07

Dažnai nuo mokyklų reikalų nutolusiems žmonėms sunku suprasti, ką mokyklose vasaros metu veikia neatostogaujantys žmonės. Norint tinkamai pasiruošti naujų mokslo metų pradžiai ir pasirūpinti, kad mokykloje mokiniams būtų į domūs ne tik privalomi ugdymo dalykai tam reikia ruoštis iš anksto.

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija baigiantis mokslo metams pasiruošė dalyvauti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro skelbtame  Neformaliojo vaikų švietimo projektų finansavimo konkurse. Dalyvaujant šiame konkurse buvo pasirinkta pilietiškumo tema ir parengtas projektas „Signatarų takais 1918-2018“. Pagrindinis projekto tikslas – suvienyti šalies gimnazijas, kurioms suteikti Nepriklausomybės akto signatarų vardai.

Rengiant projektą teko padirbėti su Ukmergės Antano Smetonos, Vilniaus Mykolo Biržiškos, Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazistais ir jų pedagogais. Niekam nėra paslaptis, kad mokyklos, turinčios žymių žmonių vardus, turi surinkusios ir daugiau į vairios medžiagos apie juos. Šiuo projektu bus stengiamasi pagilinti krašto istorines žinias, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, numatytos į vairios konkursinės veiklos, kurios būtų patrauklios tiek jaunimui, tiek suaugusiems.

Smagu, kad atliktas darbas ir planuotos veiklos buvo tinkamai į vertintos vertinimo komisijos. Šią savaitę pasirašytos sutartys ir į sipareigojimai projekto vykdymui. Iš viso šiam projektui buvo pateikta net 157 projektinės paraiškos, iš kurių dalinai finansuoti 28 projektai. Alsėdiškių projektui (projekto vadovė Daiva Gramalienė) paskirtas 6798 eurų finansavimas.

Pagal planuojamas ir patvirtintas veiklas pirmas visų projekto dalyvių susitikimas numatytas rugsėjo 21-22 dienomis Alsėdžiuose. Daugiau nei 100 jaunų žmonių iš visos Lietuvos atvyks į Alsėdžius  ne tik susipažinti su Stanislovo Narutavičiaus gimtine, jo gyvenimu, atlikti numatytas kūrybines užduotis, bet ir dalyvauti planuojamoje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje broliams G. ir S.Narutavičiams.

 

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.