Alsėdžių gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Golub-Dobžyno mokykla

2017-06-20

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos  bendruomenė Miesto šventės išvakarėse sulaukė garbingų svečių.

 Plungės miesto partnerio  Golub-Dobžyno (Lenkija) oficiali delegacija, vadovaujama  šio  miesto mero  Andrzejaus Okrucinskio, atvykusi į  mūsų rajoną, pirmiausia aplankė šią ugdymo įstaigą. Priežastis tam buvo gana svari – dalyvaujant svečių delegacijai, buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos ir Golub-Dobžyno  mokyklos Nr. 1, pavadintos Anos Vazos vardu.

Abiejų mokyklų mokiniai ir pedagogai jau apsilankė vieni pas kitus. Bendraujant kilo pačių įvairiausių idėjų, kaip galima būtų dar aktyviau ir įdomiau bendrauti. Tiek mokiniai, tiek pedagogai išreiškė susidomėjimą daryti bendrus projektus atspindinčius ir leidžiančius dar labiau įsigilinti į bendrą abiejų šalių istoriją, krašto kultūrą. Daugelis planų jau buvo aptarta gegužės mėnesį, kai  gimnazijoje lankėsi jaunimo delegacija iš  Golub-Dobžyno. Tuomet ir nutarta, kad, tęsiant bendradarbiavimą ir ieškant bendrų finansavimo šaltinių, pasitarnautų tokia sutartis. Pritarus Plungės rajono savivaldybės ir Lenkijos  Golub-Dobžyno  miesto vadovams,  sutartis buvo parengta.

Atvykusius svečius gimnazijoje pasitiko ne tik čia dirbantys pedagogai, bet ir Savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis. Kadangi svečiai atvyko į Plungės miesto šventę ir orkestrų festivalį, tad ir sutikti jie buvo skambant orkestro muzikai.

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktorius Leonas Mockūnas pirmiausia svečius supažindino su Stanislovo Narutavičiaus asmenybe. „Jūsų pirmojo Lenkijos Prezidento Gabrieliaus Narutavičiaus gimtinė yra tik už 3 kilometrų nuo Alsėdžių. Turime labai daug bendrų istorijos sąsajų, tad, matyt, neatsitiktinai Jūs savo viešnagę Plungėje pradedate nuo Alsėdžių“, – sakė L. Mockūnas.

Pasirašant bendradarbiavimo sutartį, kuri parengta net 3 – lietuvių, lenkų ir anglų – kalbomis, Lenkijos  Golub-Dobžyno mokyklos direktorius Piotasr Wišniewskis supažindino su ugdymo pasiekimais, dalyvavimais tarptautiniuose projektuose. Jis taip pat dėkojo už puikų jo vadovaujamos mokyklos mokinių priėmimą pavasarį Alsėdžiuose. „Norime, kad mūsų mokiniai turėtų kuo daugiau galimybių susipažinti su įvairiomis šalimis, tikime, kad draugystė tvirtės ir stiprės“, – sakė svečias.  Alsėdžių gimnaziją pristatęs L. Mockūnas taip pat išreiškė viltį, kad bendravimas tarp šių mokyklų pirmiausia atneš didžiulės naudos mokyklos bendruomenei, stiprins mokinių motyvaciją mokantis užsienio kalbų.

„Labai džiaugiuosi, kad užsimezgusi draugystė tarp savivaldybių tęsiasi tarp atskirų institucijų,“- kalbėjo Plungės rajono savivaldybės vicemeras M. Jurčius. 

Pasirašius sutartį, svečiai apžiūrėjo mokyklą, aptarė kitus aktualius klausimus, pristatė savo pozicijas draugystės tęstinumui.

 


Gimnazijos inf.
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.