Alsėdžių bendruomenė ruošiasi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

2016-06-22
       Lietuvos Respublikos Seimas 2016-uosius paskelbė Vietos bendruomenių metais. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar metų pradžioje pakvietė dalyvauti bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų finansavimo atrankos konkurse. Laimėtų projektų vykdytojams, tarp kurių – ir Plungės rajono Alsėdžių bendruomenė, gavusi 9 777 eurų paramą, vasarą yra pats didžiausias darbų įkarštis.

Justina JONUTYTč–

       Šie metai Alsėdžių bendruomenei yra tarsi tramplynas ruošiantis 2018-aisiais sukaksiančiam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, kai miestelį turėtų aplankyti didelis turistų būrys.

       Alsėdžiai – savitas Žemaitijos istorijos lopšys. Čia buvo pirmoji Žemaičių vyskupų vasaros rezidencija, iš čia kilę net du Nepriklausomybės Akto signatarai – Stanislovas Narutavičius ir Jonas Smilgevičius.

       Galvodami apie jubiliejinius metus, bendruomenės nariai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bendruomenės veiklos stiprinimo projektų finansavimo konkursui pateikė projektą „Kūrybinių metodų taikymas Alsėdžių bendruomenės sutelktumo didinimui, pasitinkant Vasario 16-osios šimtmetį“. Bendruomenės pirmininkė Daiva Sprainienė mano, kad jie turi tokios patirties – juk sėkmingai įgyvendintas ne vienas didelis projektas.

       „Įgyvendinant projektus Alsėdžių miestelis kiekvienais metais tampa vis labiau susitelkęs ir gražesnis. Todėl šis projektas bus tarsi grandis, sujungsianti išvykusius, atvykstančius ir čia gyvenančius alsėdiškius“, – pasakojo D. Sprainienė. Pirmininkė džiaugiasi, turėdama šaunią komandą, kuri talkina rengiant įvairius projektus ir šventes. Tai – Danutė Riepšienė, Artūras Daukintis, Zita Daukantienė, Audrius Klišonis, Romualdas Brasas, Elena Guntienė ir kiti.

       Anot D. Sprainienės, labiausiai miestelio vaizdą gadina Vyskupų tvenkinys. Norint sukurti jaukią erdvę, pirmiausia ir reikia sutvarkyti šį vandens telkinį.Tvenkinio dugną jau tyrinėjo povandeninės ir marinistinės archeologijos specialistai, vadovaujami buvusio Klaipėdos universiteto rektoriaus, žinomo Lietuvos archeologo, akademiko, profesoriaus, habilituoto daktaro Vlado Žulkaus.

       Dalis projekto lėšų bus skirta Vyskupų tvenkiniui išvalyti, kūrybos plenerui organizuoti, keramikos krosnelei įsigyti.

       Projektas jau pradėtas. Bendruomenės pirmininkė D. Sprainienė tikisi, kad jis dar labiau sutelks įvairių kartų alsėdiškius, ir miestelis taps mūsų šalies ir užsienio turistų traukos centru.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.