Alsėdžiams – 770 metų: per miestelį nusidriekė 50 metrų ilgio vėliava

2023-08-17

Alsėdžiams – 770 metųRugpjūčio pradžioje alsėdiškiai rinkosi į tradicinę savo miestelio šventę „Al siedu“, o kartu atšventė ypatingą sukaktį – 770 metų nuo datos, kai Alsėdžiai pirmąkart paminėti rašytiniuose šaltiniuose.

Alsėdiškiai, kaip visada, savo šventę pradėjo tradiciniu – sėdėjimo – čempionatu, kuriame jėgas išbandė daugiau nei dvidešimt vaikų ir suaugusiųjų, o ištvermingiausieji namo grįžo nešini (ar vežini) puikiais krėslais. Iškart po sėdėjimo čempionato – taip pat tradicinė Žalioji vakarienė, kurios metu alsėdiškius ir jų svečius teatralizuotu pasirodymu džiugino dainų autorė ir atlikėja Laura Remeikienė ir grupė.

Visi, sugrįžusieji į Alsėdžius, džiaugėsi esantys ne miestelyje, o Alsėdžių Respublikoje, kur gavo pasą, o savo artimiesiems ar draugams galėjo išsiųsti atviruką, bylojantį, jog Alsėdžiai švenčia 770 metų jubiliejų. Be to, visų šventės dalyvių laukė vaišės – soti košė ir gardūs blynai.

Antrąją šventės dieną, šeštadienį, alsėdiškiai pradėjo pamaldomis Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, o po šv. Mišių visi buvo pakviesti sudalyvauti ypatingoje ir labai prasmingoje akcijoje – 50 metrų ilgio Trispalvės nešimo ceremonijoje. Už šią idėją Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė ir Plungės rajono savivaldybės vicemeras, Alsėdžių bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis dėkingi alsėdiškei Jadvygai Martusevičienei, kuri ne tik pasiūlė nešti vėliavą, bet ir parūpino ją.

Vakarinė šventės dalis Alsėdžių piliakalnio papėdėje pradėta koncertu „Alsėdiškiai – Alsėdžių 770 jubiliejui“. Jo metu vietos kolektyvai kartu su atlikėju Egidijumi Bavikinu parodė tai, ko išmoko tobulindamiesi jau tradicine tampančioje „Vasaros akademijoje“.

Tad susirinkusiuosius džiugino mažieji alsėdiškiiai, mišrus choras, kapela „Jazminai“, šokių kolektyvas „Sruojoks“. Prie alsėdiškių prisijungė ir Žemaičių Kalvarijos saviveiklininkai.

Šventės dalyvius ir organizatorius sveikino Seimo narys Jonas Varkalys, miestelio 770 metų jubiliejaus proga padėkos raštu už aktyvią visuomeninę ir bendruomeninę veiklą, svarią finansinę paramą,  visokeriopą pagalbą Alsėdžių seniūnijai ir bendruomenei įvairiuose darbuose ir renginiuose, už didžiulį indėlį  puoselėjant ir garsinant Alsėdžius apdovanojęs Iną ir Artūrą Daukinčius.

Gražių žodžių alsėdiškiams negailėjo ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Jo padėkos raštai buvo skirti: Laurai ir Artūrui Miknevičiams – už aktyvią visuomeninę ir bendruomeninę veiklą, greitą ir veržlų įsiliejimą į Alsėdžių bendruomenės gyvenimą, visokeriopą pagalbą Alsėdžių seniūnijai ir bendruomenei įvairiuose darbuose ir renginiuose, už didžiulį indėlį  puoselėjant ir garsinant Alsėdžius;

Vaidai ir Edmundui Silkauskams – už ilgametę nenuilstamą aktyvią visuomeninę ir bendruomeninę veiklą, tradicijų puoselėjimą, naujų idėjų ieškojimą, už visokeriopą pagalbą Alsėdžių seniūnijai ir bendruomenei įvairiuose darbuose ir renginiuose, už didžiulį indėlį  puoselėjant ir garsinant Alsėdžius;

Kazimierui Staniui – už ilgametę aktyvią visuomeninę ir bendruomeninę veiklą, už puikiai atliekamas ilgametes seniūnaičio pareigas, už visokeriopą pagalbą Alsėdžių seniūnijai ir bendruomenei įvairiuose darbuose ir renginiuose, už didžiulį indėlį  puoselėjant ir garsinant Alsėdžius.

Sveikinimų sulaukė ir penki šiemet gimę mažieji alsėdiškiai bei jų tėveliai, jiems meras Audrius Klišonis ir seniūnė Danutė Repšienė įteikė marškinėlius su užrašu „Mažasis alsėdiškis“.

Dėmesys skirtas ir pavyzdingai tvarkomoms sodyboms, kurių šeimininkai – Rima ir Vytautas Vagnoriai, Milda ir Arvydas Geštautai, Danė Vilnienė ir Regina ir Romas Rusiai. Gražiausiai tvarkomos gatvės titulas teko Liepų gatvei. Už ilgametį aplinkos puoselėjimą pagerbti ir Alsėdžių vėliavomis apdovanoti Alma ir Darius Kaktavičiai, Rita ir Romualdas Brasai, Roma ir Jurgis Blonskiai.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.