Alsėdiškis Eimantas Simanavičius per vasarą „padirbėjo“ Vyriausybėje

2020-09-04

 

 

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos abiturientas Eimantas Simanavičius  šią vasarą, praėjęs atranką, pateko į projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“. Pasak Eimanto, dalyvauti šiame projekte buvo sena jo svajonė. Vasaros pradžioje pabaigęs Jaunųjų politologų mokyklą, į kurią buvo pakviestas atstovauti Telšių regionui, vaikinas vasarai išsikėlė kitus, ne mažiau motyvacijos reikalaujančius, tikslus. Kol kas juos įgyvendinti labai sekasi. Eimantas pakviestas dalyvauti projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“ bei iniciatyvoje „Žinau, ką renku“.

„Moksleiviai – į Vyriausybę“ – aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas, kuriame 30 moksleivių iš baigiamųjų klasių turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbo viešajame sektoriuje principais. Į projektą patekę jaunuoliai turi būti motyvuoti, gerai besimokantys, aktyviai dalyvaujantys visuomeninėje veikloje. Patekusiam tarp jų alsėdiškiui Eimantui Simanavičiui teko galimybė iš arčiau susipažinti su LR Susisiekimo ministerija.

Eimantas  džiaugėsi  prasmingai ir įdomiai praleista visa darbo savaite: „Teikiau paraišką į kitą ministeriją, o pakliuvęs į Susisiekimo ministeriją tikėjausi daug sudėtingų ir nesuprantamų dalykų. Tačiau veikla joje pranoko mano lūkesčius, nes susipažinau ne tik su ministerijos, bet ir su jai pavaldžių įstaigų veikla, daug sužinojau ne tik apie politiką, bet ir apie pašto, geležinkelių, oro ir jūrų uosto funkcijomis, išgirdau įdomių faktų. Susitikau su Susisiekimo ministerijos vadovybe: ministru, viceministru, kancleriu. Buvo daug nuotolinių susitikimų, tačiau labiausiai išskirčiau susitikimus su Arnoldu Pranckevičiumi ir mokslininke Urte Neniškyte, iš jų išgirdau informacijos, kurią gali žinoti tik savo darbui atsidavę ir nuolat naujovėmis besidomintys žmonės.

Projektas išsiskiria tuo, jog čia moksleiviai ne tik gauna žinių, bet ir gali jas pritaikyti: teko galvoti, kaip galima panaudoti oro uostą karantino metu, taip pat svarbiausias savaitės darbas buvo pristatyti, kaip gyvensime po metų, jei nebus COVID-19 vakcinos. Tikrai nesigailiu ten praleisto laiko ir džiaugiuosi gavęs galimybę dalyvauti projekte, ugdančiame jaunuosius Lietuvos lyderius.“

Džiaugiamės, kad svarbiuose šalies jaunimo projektuose aktyviai dalyvauja ir puikiai rajonui atstovauja ir kaimiškų gimnazijų  jaunimas.

 

Daiva Gramalienė
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.