Alsėdiškiai varžėsi respublikiniame profesinio informavimo konkurse „Jūrų keliais – 2014“

2014-05-06

       Balandžio pabaigoje Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje  finišavo šeštasis respublikinis profesinio informavimo konkursas „Jūrų keliais – 2014“. Tai vienintelis toks konkursas Lietuvoje, skirtas jūrinėms profesijoms  pristatyti.  Pirmą kartą jame dalyvavo ir Plungės rajonui atstovavo Alsėdžių vidurinės mokyklos komanda.

       Šiemet konkurse dalyvavo 12 komandų iš įvairių Lietuvos mokyklų: Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija, Kauno raj. Ugnės Karvelis, Birštono, Rokiškio Lizdeikos, Joniškio „Aušros“, Šiaulių J. Janonio, Raseinių Ariogalos, Akmenės raj. Akmenės, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos, Mažeikių Sodų, Židikų Marijos Pečkauskaitės bei Plungės rajono Alsėdžių vidurinės mokyklos.

       Konkursas „Jūrų keliais“ skirtas 10–11 klasių moksleiviams. Tarp 8 komandos narių, pagal nuostatus, privalo būti bent viena mergina.

       Gerą nuotaiką nuo pat ankstyvo ryto visų komandų dalyviams garantavo Lietuvos karinių jūrų laivyno orkestras. Komandas sveikino ne tik organizatoriai, gausus rėmėjų būrys, bet ir čia studijuojantys kursantai.

       Alsėdžių vidurinės mokyklos komandą sudarė Deimantė Tumkutė, Samanta Joskaudaitė, Vilius Adačkus, Julius Žukauskas, Jonas Mockūnas, Robertas Dobilas, Robertas Rimkus, Eimantas Bružas.

       Komandos, norėdamos įrodyti, jog yra geriausios, kiekvienais metais privalo atlikti gausybę užduočių: traukti virvę, pareiti dūmų labirintą, parodyti, kaip sugeba teikti medicininę pagalbą, pademonstruoti sugebėjimus baseine ir dalyvauti daugybėje kitų, fizinio pasiruošimo, žinių ar sumanumo reikalaujančių rungčių. Anot mokinių, sudėtingiausia buvo atlikti užduotį simuliatoriumi, kai teko vairuoti keltą nurodytu maršrutu ir paisyti visų jūrinių ženklų ir jūrinių vėliavėlių.

       Dalyvavimas konkurse mokiniams paliko neišdildomus įspūdžius. Dalyvaudami įvairiose rungtyse, jie galėjo pasitikrinti savo gebėjimus bei sužinoti,  kokio pasirengimo reikalauja jūrininko profesija.

       Kadangi konkursą remia pačios stambiausios šalies jūrinės kompanijos, tad namo grįžome ne tik su gera nuotaika, bet ir apdovanoti gausiais rėmėjų prizais.

 

Daiva Gramalienė,
Projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modulių sukūrimas bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ karjeros koordinatorė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.