Alsėdiškiai šventes leidžia garbingų svečių būryje

2018-03-16

      Valstybės 100- mečio renginiais ir įvykiais nuspalvintas visas šių metų kalendorius.  Ir ne tik didžiuosiuose miestuose. Šventinė dvasia ypač jaučiama ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje.

      Dar tebegyvenant Vasario 16-osios įspūdžiais, pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, LR Seimo nario Jono Varkalio iniciatyva, aptarti gimnazijos veiklos ir numatyti naujas perspektyvas ateičiai gimnazijoje susitiko daug garbingų svečių.

      Be Seimo nario Jono Varkalio ir jo padėjėjo, Plungės rajono savivaldybės tarybos nario Algirdo Pečiulio, į gimnaziją atvyko  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas, Lietuvos šaulių sąjungos vadas  plk. ltn. Gintaras  Koryzna, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie  Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė, Žemaitijos šaulių 8-sios rinktinės vadas Julius Svirušis; Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Mantas Česnauskas, Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus l. e. p. vedėjas Gintautas Rimeikis.

      Svečiai diskutavo, kokios pagalbos iš Krašto apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų gali tikėtis gynybinio – pilietinio ugdymo kryptį pasirinkusi švietimo įstaiga. Gimnazijos direktorius Leonas Mockūnas sakė, kad problemų daug nėra – tačiau, pasak jo, būtų smagu, jeigu Generolo Jono Žemaičio karo akademijos kariūnai galėtų būtent Alsėdžiuose atlikti praktiką kaip gynybinio – pilietinio ugdymo instruktoriai. Šioje gimnazijoje įkurta ir 806-oji šaulių kuopa, vis svajojama apie šios kuopos šaulišką orkestrą.

      Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas kalbėjo, kad planuojama studijų programoje numatyti papildomas valandas bendrųjų kompetencijų ugdymui. Tai suteiktų kariūnams galimybę dirbti pedagoginį darbą. O tokie kariūnai galėtų pirmuosius karinio – pedagoginio darbo pradmenis išbandyti Alsėdžiuose. Tarp gimnazijos ir Akademijos prieš 10 metų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Per šį laikotarpį pasikeitė abiejų įstaigų pavadinimai, todėl kalbėta ir apie sutarties pratęsimo ceremoniją bei specialias stovyklas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos šauliškų klasių mokiniams.

      Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie  Krašto apsaugos ministerijos pilietinio Pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė  siūlė gimnazijai dar aktyviau įsijungti į jų programas, kalbėta apie Pilietinės gynybos dieną bei kitas iniciatyvas.

      Susitikimo metu Lietuvos šaulių sąjungos vadas  plk. ltn. Gintaras  Koryzna kalbėjo, kad ieškos būdų padėti įsigyti orkestrui aprangą.  Džiugu, kad vadas  savo žodžio laikosi – jau sulaukta kvietimo muzikantams atvykti į Kauną pasimatuoti uniformas. Tikimasi, kad jas orkestrantai turės iki gegužės mėnesio. Tuomet bus galima galvoti ir apie orkestro pristatymą visuomenei.

      Po diskusijos svečiai kartu gimnazijos bendruomene ir prie svečių prisijungusiais Alsėdžių seniūne Danute Repšiene ir Alsėdžių seniūnijos bendruomenės pirmininku Žydrūnu Purauskiu dalyvavo popietėje, skirtoje Kovo 11-ajai. Ypač visus sužavėjo dar vieni dienos svečiai – vaikų ir jaunimo šokių ir dainų ansamblis „Dana“ iš  Ukrainos

      Gimnazijos direktorius Leonas Mockūnas dėkojo publiką sužavėjusiems svečiams ir kvietė jaunimą saugoti savo tautos tradicijas, puoselėti ir ginti gimtą šalį.

 

Informaciją parengė Daiva Gramalienė

                     

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.