Alsėdiškiai grįžo laimėję pereinamąją taurę

2013-11-08

 

 

 

           Rudens atostogas  Alsėdžių vidurinės mokyklos vaikinų vokalinis ansamblis, vadovaujamas muzikos vyr. mokytojo Martyno Miliausko, praleido koncertinėje kelionėje.

           Vasaros viduryje aptikę skelbimą, kad Savivaldybė ieško jaunimo kolektyvo, galinčio savo lėšomis vykti atstovauti rajonui tarptautiniame susigiminiavusių miestų jaunimo meninių kolektyvų festivalyje „Novyj mir“ Krasnogorske,  Alsėdžių vidurinės mokyklos pedagogai tik nedrąsiai pagalvojo, kad tai galėtų būti mokyklos vaikinų vokalinis ansamblis.  Dėl kolektyvo meninio lygio abejojančių nebuvo, tačiau gąsdino kelionei reikalingos didelės lėšos. Išdrįsę savo abejonėmis pasidalyti su Seimo nariu Jurgiu Razma, gavę jo palaikymą ir  pažadą padėti bei sužinoję, kad jokio kito kandidato rajonas neturi, pradėjome ruošti vaikinus į tarptautinę kelionę.

           Kolektyvas ištikimas savo pasirinktam žanrui.  Mokyklos vokalinio ansamblio repertuare – pilietinės, patriotinės dainos. Būtent tokių dainų repertuaras ir buvo išsiųstas XII tarptautinio susigiminiavusių miestų jaunimo meninių kolektyvų festivalio organizatoriams. Festivalio programa parengta taip, kad organizatoriai, patys pamatę kolektyvą, sprendžia, kurie festivalio dalyviai gali būti  kviečiami į Didįjį festivalio koncertą. Šis koncertas yra pagrindinis ir  konkursinis. Organizatoriai pasilieka teisę spręsti,  kokį kūrinį konkurse turi atlikti dalyviai.

           Alsėdžių vidurinės mokyklos vaikinai sulaukė kvietimo dalyvauti Didžiajame koncerte. Jam pasibaigus, mūsų kolektyvui buvo įteikta pereinamoji taurė. Tokią taurę 2012 metais šiame festivalyje iškovojo mūsų savivaldybės miesto partnerio iš Tukumo (Latvija) kolektyvas, o šiemet šis garbingas apdovanojimas parvežtas į Plungę. Po metų taurė vėl iškeliaus į Krasnogorską ieškoti kitų šeimininkų.

           Nuo pat atvykimo į Krasnogorską dienos Alsėdžių vidurinės mokyklos vaikinų ansamblis stebino organizatorius savo punktualumu, tvarka ir drausme. Sužinoję, kad jaunieji dainininkai ne iš pačios Plungės, o iš rajono, nustebę klausinėjo, ar  gali būti dar mažesnių vietovių, nei Plungės miestas. Matyt, gyvenant mieste, turinčiame 13 milijonų gyventojų, sunku įsivaizduoti, kad būna ir mažesnių miestelių.

           Paklaustas, kur glūdi kolektyvo sėkmės priežastis, vadovas Martynas Miliauskas kalbėjo atvirai, kad pirmiausia tai priklausė nuo tinkamai parengto repertuaro ir vaikinų susiklausymo.

           – Dauguma festivalio dalyvių žavėjo žiūrovus ir komisiją būtent dėl to, kad dainavo apie savo kraštą, atliko savo kompozitorių ar liaudies dainas. Tuo jie buvo išskirtiniai. Mes taip pat dainavome liaudies dainas. Gerai, kad nepabijojome būti savimi ir nebandėme atsisakyti savo principų, – įspūdžiais dalijosi vadovas.

           Grįžus po kelionės į mokyklą, dainininkus pasitiko mokyklos bendruomenė, pedagogai, draugai. Sutiktuvėse dalyvavo ir Savivaldybės meras Albinas Klimas bei Savivaldybės tarybos narys Audrius Klišonis. Ansamblio vaikinai, pasipuošę festivalio marškinėliais, atliko konkursinės programos dainą, dėl kurios jie buvo pastebėti ir pripažinti.

           Kolektyvo vadovas Martynas Miliauskas ir direktoriaus pavaduotojas Regimantas Kavaliauskas visiems susirinkusiesiems trumpai papasakojo apie kelionę, mokyklos direktoriui Leonui Mockūnui įteikė laimėtą pereinamąjį prizą.

           Meras Albinas Klimas vaikinams dėkojo už puikų atstovavimą savivaldybei šiame tarptautiniame renginyje. Atsidėkodamas kolektyvo vadovui M. Miliauskui meras įteikė atminimo dovaną.

           Kolektyvo narius sužavėjo festivalio organizavimo lygmuo, organizatorių dėmesys, surengtos ekskursijos. „Buvome labai saugojami, globojami. Pamatėme tai, ko tikriausiai gyvenime nebeteks pamatyti“, – įspūdžiais dalijosi dainininkai.

           Kolektyvo vardu už šią kelionę dar kartą norisi padėkoti:Sutiktuvės

                      LR Seimo nariui Jurgiui Razmai ir jo patarėjai Vilniuje Rūtai Petrauskienei,

                      Pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymo draugijai,

                      V. Valužio įmonei „Akimirka“,

                      AB „Lietuvos geležinkeliai“,

                      Plungės rajono savivaldybei.

 

 

Daiva Gramalienė

Alsėdžių vidurinė mokykla

                 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.