Alsėdiškiai buvo pakviesti dalyvauti didžiausiuose metų tikslų planavimo mokymuose

2020-01-07

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos merginų komandai, dalyvaujančiai programoje „Jaunimas gali“, šios žiemos atostogos buvo itin produktyvios. Pirmąjį sausio penktadienį jos kartu su komandos vadove Jurgita Krasauskiene praleido dalyvaudamos didžiausiuose metų tikslų planavimo

mokymuose „Efektyvus metų startas 2020“ Siemens arenoje. Šiuos mokymus organizuojantis žinomas lektorius Arnas Markevičius pasakojo, kad pagrindinė jo idėja ir tema, kurią pats atrado važinėdamas į įvairius mokymus, – žmonės gyvena kamuojami daugybės vidinių konfliktų. Dažniausiai jie būna nelaimingi ne dėl to, kad aplinkybės klostosi nepalankiai, o todėl, kad stengiasi gyventi pagal kitų jiems primestas taisykles ir vertybes. „Žiauri tiesa, kad tas taisykles ir vertybes kuriame ne mes patys, jos suformuojamos iš šalies: buvusių emocinių įvykių, tėvų, senelių, mokyklos, draugų. Kartais tos taisyklės atsiranda, kai mums yra dešimt metų, ir mes su jomis gyvename jau suaugę. Žmogus savyje turi savitą „spintą“, kurioje priversta tokių taisyklių ir vertybių ir jos ten tiesiog pūpso. Sąmoningai beveik nė vienas mūsų nesame tvarkę tos „spintos“, kad surūšiuotume, kas tikrai reikalinga, o ko verta atsisakyti. Per savo seminarus kaip tik ir mokau šias „spintas“ sutvarkyti“, – mokymų pradžioje kalbėjo A. Markevičius. Visa jo kalba ir pristatymai buvo skirti ir tam, kad kuo daugiau jaunimo, ypač iš atokesnių šalies vietovių, galėtų pamatyti ir pabandyti pradėti patys kurti savo tikslus ir kitaip planuoti gyvenimą.

Mūsų gimnazijos merginos, dalyvaudamos Kazickų šeimos fondo globojamoje programoje „Jaunimas gali“ , buvo pakviestos į šiuos mokymus ne tik kaip renginio dalyvės – joms teko atlikti ir renginio savanorių funkcijas. Savanorystė – tai pati geriausia galimybė ne tik padėti kitiems, bet ir realizuoti savo gabumus, talentus ir įgyjant naujos patirties ir įgūdžių. Merginos ne tik susipažino su arenos užkulisiais, bet ir talkino organizatoriams iki pat prasidedant renginiui. Jam prasidėjus, jos tapo pilnateisės renginio dalyvės ir kartu klausėsi motyvuojančių ir į gyvenimo planavimą sutelktų pranešimų.

Be renginio organizatoriaus Arno Markevičiaus, mokymų dalyviai klausėsi dr. Kęstučio Skaumino parengto pranešimo „Neuromokslai paprastai“,  dalyvavo psichologės Lauros Rimkutės praktiniuose užsiėmimuose  „Mūsų aplinkos auditas“,  dainininko Donato Montvydo diskusijoje apie vaikystėje įgytą patirtį ir užsispyrimą.

Neuromokslininkas dr. Kęstutis Skauminas daug kalbėjo apie emocijas, mokė, kaip su jomis tvarkytis.

 „Pajutę kylant emociją ir ją pastebėję, įvardykite, ką jaučiate. Ar tai – susierzinimas, pyktis, nusivylimas, nepasitenkinimas, o gal dar kažkas iš visų emocijų, kurias žmogus gali jausti? Įsivardijimas yra vienas iš būdų, pats paprasčiausias, kuris padeda sumažinti emociją, nes tokiu būdu daugiau energijos tenka racionaliam mąstymui, mažiau – emocijų raiškoje dalyvaujančioms struktūroms smegenyse. Tada belieka spręsti, ką su emocija norite daryti. Juk gali būti, kad ir negatyvi emocija yra laiku ir vietoje“, – sakė dr. K. Skauminas. Pasak pranešėjo, svarbu  suvokti ne tik tai, kad savo emocijų negalime neigti ir užgniaužti, negalime su jomis ir susitapatinti. „Mes ir mūsų emocijos nėra tas pats. Norėčiau, kad kiekvienas žmogus tai žinotų nuo vaikystės. Jūs nesate jūsų baimė ar pyktis. Kai netapatinate savęs su emocija, galite imtis konkrečių veiksmų, net išvengti situacijų, kurios gali sukelti nepageidaujamas emocijas“,- teigė pranešėjas.

Mokymų temos „Faktoriai, lemiantys laimę darbe ir gyvenime” autorė, psichologė Laura Rimkutė paskatino visus atsakyti į klausimą, už ką esate dėkingi darbe.

Gimnazisčių laukė ne tik aktyvi ir turininga veikla bei įdomūs pokalbiai – jos dalyvavo ir fotosesijoje su dainininku Donatu Montvydu, kuris šiuose mokymuose buvo ne tik dainininkas, bet ir įdomus pašnekovas.

Visos programos „Jaunimas gali“ veiklos orientuotos į aktyvų programoje dalyvaujančių miestelių bendruomeninį gyvenimą. Į šiuos mokymus kartu su gimnazijos komanda buvo pakviesti vykti ir Alsėdžių seniūnijos seniūnė Danutė Repšienė, bendruomenės pirmininkas, Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, aktyvi bendruomenės narė Lina Matuzienė, gimnazijos socialinė pedagogė Aurelija Augustinienė.

Visa Vilniuje viešėjusi delegacija sulaikiusi kvėpavimą stebėjo, kai gimnazijos merginų komanda buvo pakviesta į SIEMENS arenos sceną, kur joms,  dėkojant už dienos darbus, atsistojusi plojo visa 2300 mokymuose dalyvavusių žmonių „jūra“. Kiekvienai dalyvei mokymų organizatorius  A. Markevičius įteikė po motyvacinį  2020 metų kalendorių.  


Informaciją parengė Daiva Gramalienė

 

 

Evaluate the news

All comments
Komentarų nėra
X

    Kalba