Aktyvus jaunimas šįkart susitiko Alsėdžiuose

2015-05-08


 

 

       Per jaunimo organizacijų, klubų ir mokinių savivaldų atstovų susirinkimą kovo pabaigoje vienbalsiai buvo pritarta, kad jauniems žmonėms neužtenka vien virtualaus bendravimo. Reikia dažniau susitikti, aptarti bėdas, pasidžiaugti laimėjimais, rengti bendrus renginius, diskusijas ir lankytis ne vien Plungės mieste, tačiau ir kituose miesteliuose, seniūnijose. Pirmas susitikimas vyko Plateliuose, o šįkart visi sugužėjo į Alsėdžių gimnaziją.

       Plungiškius, kuliškius ir plateliškius svetingai pasitiko Alsėdžių gimnazijos estradinis ansamblis. Pasveikino ir maloniai pakvietė pasivaikščioti po gimnazijos teritoriją direktorius Leonas Mockūnas bei pavaduotoja ugdymui Daiva Gramalienė. Po žaismingos ekskursijos, kurios metu apžiūrėjome kabinetus, biblioteką,  puikią sporto bazę – imtynių ir žaidimų sales, stadioną, lauko krepšinio aikštelę – kibome į darbą.

       Per 2 valandų diskusiją buvo aptartos mokinių aktualijos. Kalbėtis buvo apie ką, nes moksleiviai susirinko iš skirtingų ugdymo vietų – Alsėdžių, Kulių, Platelių, Plungės „Saulės“ gimnazijų, Akademiko A. Jucio, „Ryto“ pagrindinių ir Senamiesčio mokyklų. Vėl pirmas klausimas iškilo apie mokinių savivaldas. Pagrindinė mokinių savivaldos nuostata teigia: „Mokinių savivalda yra mokinių teisė ir laisvė savanoriškai priimti mokinių bendruomenei reikšmingus sprendimus, spręsti aktualius klausimus, organizuoti mokinių veiklą ugdymo įstaigoje. Mokinių savivaldos plėtra mokykloje yra viena iš būtinų sąlygų įgyvendinti demokratinį mokyklos valdymą“. O ar taip tikrai yra visose mokyklose, – kilo ginčas. Vieni teigė, kad taip ir yra, o kiti, kad ne. Taigi, teks išsiaiškinti patiems,  ar keisti mokyklų savivaldos nuostatus, ar ne.

       Kilo mintis, ar verta Plungės rajono savivaldybės mokykloms įstoti į Lietuvos moksleivių sąjungą, kuri yra Lietuvos mokinių savivaldas vienijanti asociacija. Jos tikslas -atstovauti moksleiviams, formuojant įtaką švietimo ir jaunimo politikai, šviečiant moksleivius jiems aktualiais klausimais, vienijant juos bendrai veiklai, bendradarbiaujant su valstybinėmis ir nevalstybinėmis institucijomis, kuriant tobulą moksleivių bendruomenę. Daugelis buvo už šią mintį,  tačiau siūlė prieš tai pasikviesti  kaimyninių savivaldybių atstovus, kurie jau priklauso šiai sąjungai, ir išklausyti jų nuomonės.  

       Vėliau kalbėta apie bendrus renginius, netgi vasaros stovyklą savivaldybės jaunimo lyderiams, kurioje būtų organizuojamas seminarų, mokymų ciklas, skirtas jaunimo lyderiams  ugdyti, praktinėms  žinioms ir kompetencijoms gilinti.  Netgi tokių, kaip finansų paieška, projektų rašymas, komandinis darbas, grupės dinamika, oratorystė ir pan. Kalbėta ir apie konkrečią vietą, – tai galėtų būti ir Alsėdžių gimnazija.

       Kitas aktualus diskutuotas klausimas – jaunimo įsidarbinimas vasaros metu. Kiekvienas jaunuolis išreiškė savo nuomonę apie tai.

       Pasibaigus diskusijai, pažiūrėjome filmuką apie Alsėdžių gimnaziją, kurį nufilmavo Lietuvos televizija, ir atsisveikinome iki kito susitikimo, kuris įvyks Kuliuose.

Jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.