Aktuali informacija apie eurą – seminaruose Plungėje

2014-11-23

 


                       Lapkričio 20 d. Plungės rajono savivaldybėje vyko seminarai apie eurą gyventojams, miesto įmonių bei organizacijų atstovams. Seminarų dalyviai galėjo sužinoti jiems rūpimą praktinę informaciją apie eurą iš Ūkio ministerijos, Lietuvos banko, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei kitų institucijų atstovų.

         Kaip keisis plungiškių gyvenimas? Kaip turi būti perskaičiuojamos kainos, atlyginimai, įmokos, pašalpos ir kita? Kas nutiks mūsų piniginėms ir pajamoms? Kaip prisijungti prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo ir gauti logotipą – ženklą „Perskaičiuota sąžiningai“? Tai tik keletas klausimų, į kuriuos seminaro dalyviai gavo atsakymus.

         Gyventojams ir įmonių atstovams buvo parengtos skirtingos seminarų programos.

         Seminarų organizatorių analizė rodo, kad verslininkams labiausiai rūpi kainų skelbimas dviem valiutomis, su apskaita ir mokesčiais susiję klausimai. Gyventojai ir jaunimo atstovai pirmiausia domėjosi praktiniais valiutos keitimo, pensijų ir išmokų mokėjimo klausimais, taip pat vartotojų interesų apsauga keičiant litus į eurus.

         Seminaruose aktualiais klausimais diskutavo Lietuvos banko, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovai. Pramoginėje seminaro dalyje buvo aptariami euro įvedimo tematika parengti TV reportažai „Klausimėlis“ iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

         Įmonių atstovai seminaro metu galėjo ne tik sužinoti verslui rūpimą informaciją apie eurą, bet ir užpildyti paraiškas dėl prisijungimo prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. Ūkio ministerijai patikrinus paraiškas, rajono įmonėms bus išsiųsti specialiai šiam tikslui sukurti lipdukai „Perskaičiuota sąžiningai“, kuriais galima žymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas, naudoti rinkodaros tikslais.

         Primename, kad euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 m. sausio 1 dienos. Lietuva taps devynioliktąja euro zonos nare.

Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.