Aktorius A. Bružas vis dažniau lankosi prie konteinerių

2017-07-18

  Ką tik startavo socialinė-aplinkosauginė kampanija su šūkiu „Prisijunk prie rūšiuojančios ir galvojančios bendruomenės!”, kurios ambasadoriais tapo Lietuvoje populiarūs ir gerai žinomi aktoriai Audrius Bružas ir Martynas Nedzinskas.

  VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos atlikta visuomenės apklausa atskleidė, kad šiuo metu Lietuvoje nuolat rūšiuojančiųjų turime tik apie 40 proc. žmonių, ir kasmet šis rodiklis paauga vos keliais procentais. Apklausa taip pat parodė, kad 18-25 m. amžiaus jaunimas išlieka pasyviausiai rūšiuojančia grupe, ir ši tendencija pastebima jau ketverius metus iš eilės.

  Nepaisant aplinkosauginių iniciatyvų ir skleidžiamos informacijos apie atliekų rūšiavimą, visuomenėje vis dar gajūs įvairūs mitai. Pavyzdžiui, kad visos išrūšiuotos atliekos pilamos į vieną talpą mašinoje ir ten yra sumaišomos arba kad jos keliauja į sąvartynus ir pan.

  Kampanijos siekis – keisti vartotojų požiūrį į atliekų rūšiavimą ir tvarkymą, paneigti visuomenėje įsigalėjusius mitus bei paskatinti aktyvesnį rūšiavimą, ypač jaunimo. Tikslas – ne tik parodyti su rūšiavimu susijusias skirtingas situacijas, bet ir paskatinti veikti, diskutuoti, dalytis informacija.

 

  „Džiaugiamės galėdami būti šio socialinio projekto dalimi. Tad vos tik sulaukėme pasiūlymo iš kampanijos organizatorių, net nedvejodami sutikome prisijungti. Tiek man, tiek mano kolegoms rūšiavimas nėra naujas dalykas, tačiau kol pats nepradėjau rūšiuoti pakuočių atliekų, maniau, kad tai yra sudėtinga, laiko ir žinių reikalaujanti veikla bei, pripažinsiu, kad ir pats tikėjau visuomenėje sklandančiais, bet, deja, niekuo nepagrįstais, iš piršto laužtais mitais“, – teigia vienas iš kampanijos veidų Audrius Bružas.

  Kampanijos metu kas mėnesį bus sukurta ir ištransliuota po naują vaizdo klipą. Kiekviename jų bus nagrinėjama vis nauja su pakuočių atliekų rūšiavimu susijusi tema, kurią pristatys žiūrovų mėgiami aktoriai Audrius Bružas ir Martynas Nedzinskas. Klipuose lengvai ir žaismingai bus siekiama paneigti visuomenėje vyraujančias išankstines nuostatas apie pakuočių atliekų tvarkymą, rūšiavimą.

  1-ajį kampanijos videoklipą galite atsisiųsti https://we.tl/SJDW3hCwOM

  Nuoroda Youtube kanale https://www.youtube.com/watch?v=eoVxopsrE0w

 

  „Kampanija truks iki šių metų pabaigos, ir jos metu bus galima laimėti net tris individualius teatro „Kitas kampas“ improvizacinius pasirodymus savo įmonei, įstaigai ar organizacijai bei kitus vertingus prizus. Informaciją apie kampaniją ir skelbiamus žaidimus galima rasti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Rūšiuoji – vadinasi galvoji“, – informuoja kampanijos organizatorių atstovė VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos direktorė Bena Razbadauskienė.

Kampaniją organizuoja VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacija. Kampaniją palaiko radijo stotis ZIP FM.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.