Akių lęšiukai – PSD draustiems pacientams nemokamai

2015-02-24

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina žmones neskubėti savo lėšomis į sigyti akių lęšiukų, skirtų kataraktai gydyti. Kaip ir iki šiol, pacientai turės galimybę juos gauti nemokamai, nes jie yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Iki šiol juos pirkdavo VLK ir paskirstydavo gydymo į staigoms, o nuo šiol šiuos gaminius turės pirkti pačios į staigos, nes jie į skaičiuoti į bendrą gydymo kainą, kurią apmoka ligonių kasos.

VLK pirktų lęšiukų gydymo į staigoms turėtų užtekti iki kovo mėnesio pabaigos, o vėliau pacientus jos gydys lęšiukais, kuriuos į sigys pačios. Tad pacientai neturėtų nerimauti – jie ir toliau galės gauti nemokamai kataraktai gydyti reikalingus lęšiukus.

VLK tikisi, kad gydymo į staigos pirks geros kokybės lęšiukus ir pacientams nereikės ieškoti geresnių ar už juos primokėti.

Svarbu žinoti, kad už ligoninėje atliktą operaciją ir jos metu implantuotą lęšiuką iš paciento negali būti reikalaujama jokio papildomo mokesčio, nes tai kompensuojama PSDF lėšomis. Pacientas gali mokėti tik už savo iniciatyva pasirinktą brangesnį lęšiuką, nei jam siūlo gydymo į staiga. Tokiu atveju į staigai pacientas turėtų primokėti tik kainos skirtumą.

VLK primena, kad pacientas gali laisvai pasirinkti operacijas atliekančią gydymo į staigą ir joje tartis dėl operacijos datos. Kreipiantis į į staigą dėl operacijos datos, užtenka turėti akių ligų gydytojo (oftalmologo) siuntimą operacijai ir būti draustam privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

Tokios operacijos, kai drumstas akies lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu, atliekamos Santariškių klinikose, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Antakalnio poliklinikoje (Vilniuje), Centro poliklinikoje (Vilniuje), „SK Impeks” medicinos diagnostikos centre“ (Vilniuje), „Akių lazerinės chirurgijos centre“ (Vilniuje), Akių ligų klinikoje „Lirema“ (Vilniuje), Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, Respublikinėse Šiaulių ir Panevėžio ligoninėse bei Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje.

Tad VLK ragina neskubėti susimokėti iš karto, jei to prašoma gydymo į staigoje, kol pacientas neį sitikino, ar to tikrai reikia. Jei žmogus dėl prašomų priemokų negauna aiškaus atsakymo iš gydytojo, jis gali kreiptis į į staigos administraciją. Atkreipiame dėmesį , kad, savo parašu patvirtinus sutikimą mokėti už tam tikras paslaugas, vėliau nebus galimybės reikalauti iš į staigos atlyginti patirtas išlaidas.

 

Parengė
Savivaldybės gydytoja
Oresta Gerulskienė
pagal Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto puslapį

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.