Ačiū už šventę sielai ir bendrystei

2013-06-20

 

                     Garsais ir spalvomis nuaidėjo Miesto šventė ir XIII pučiamųjų orkestrų festivalis.  Į ją buvo sugužėję profesionaliojo ir saviveiklinio  meno kolektyvai iš į vairių Lietuvos miestų ir užsienio, trankia vario muzika, dainomis, šokiais, meniniais darbais ir išmone papuošdami ir praturtindami regiono gyventojų poilsį . Dvi dienas trukusiame šventiniame šurmulyje  atgaivą rado jauni ir pagyvenę plungiškiai bei miesto svečiai.                

                      Šeštadienį Viešojoje bibliotekoje laikrodinėje  vyko iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo septynių užsienio miestų  partnerių delegacijos, kiti garbūs svečiai. Posėdžio metu pasirašytos atnaujintos bendradarbiavimo sutartys tarp Plungės ir Krasnogorsko, Mendeno bei Golub-Dobžyno savivaldybių, iškilmingoje aplinkoje nusipelniusiems Plungės kraštui žmonėms – Danutei Monikai Baltutienei bei Antanui Jadziauskui – į teiktos Plungės garbės piliečio regalijos.

                      Vidurdienį Babrungo slėnyje sukosi geriausi Žemaitijos šokių kolektyvai, į giedrą dangų kilo chorų dainos, meniniu subtilumu žmones traukė „Fotoalėjos 2013“ stendai. O pavakare, nepažeidžiant daugelio metų tradicijos, pagrindine miesto gatve nusidriekė šventinė eisena. Gausus būrys užsienio svečių, pučiamųjų orkestrų, ansamblių dalyvių, miesto mokyklų moksleivių ir mokytojų, rajono į monių, visuomeninių ir jaunimo organizacijų atstovų, pasipuošusių organizacijų atributika, o kai kurie – susėdę į į vairias transporto priemones, žygiavo ir važiavo,  skleisdami žiūrovams šventinę nuotaiką.

                      Vakarėjant miestą gaubiančią šventinę atmosferą drebino šalies geriausių pučiamųjų orkestrų garsai, susirinkusiuosius linksmino žinomi šalies estrados atstovai, padangę nutvieskė fejerverkų ugnys…

                      Šventės žiūrovus savo išradingumu puošė ir stebino seniūnijų, jaunimo organizacijų, sporto klubų kolektyvai. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad savivaldybėje yra daug žmonių, dėl savo miesto galinčių daryti didelius ir gražius darbus.    

                      Šventės laikas praskriejo akimirksniu – atėjo metas už ją padėkoti. Pačius nuoširdžiausius padėkos žodžius tariu Miesto šventės dalyviams: pučiamųjų orkestrų muzikantams ir vadovams, miesto ir seniūnijų dainininkams ir šokėjams, auksarankiams tautodailininkams, sportininkams ir menininkams, visuomeninėms organizacijoms ir bendrijoms – tai jūs miestui padovanojote šiuos puikius reginius. Dėkoju visiems meno ir sporto kolektyvų – didelių ir mažų – vadovams už talentą ir ištvermę – tai jūs išauginote tai, ką mes galėjome išvysti ir kuo džiaugėmės. Ačiū tariu Kultūros ir sporto skyriaus, Savivaldybės kultūros centro, Žemaičių dailės muziejaus bei Viešosios bibliotekos, kaimų kultūros centrų ir bibliotekų vadovams ir darbuotojams, mokyklų pedagogams ir moksleiviams ir Šventės organizacinės darbo grupės nariams. Dėkoju medikams, policijos pareigūnams, savanoriams ir visiems pagalbininkams. Už bendrų idėjų į gyvendinimo svarbos supratimą ir pagalbą ypatingai dėkoju šventės renginius materialiai parėmusioms į monėms ir organizacijoms bei jų vadovams: generaliniams Miesto šventės rėmėjams – LR kultūros ministerijai,  UAB „Plungės lagūna“, Vičiūnų grupei, VšĮ „Kretingos maistas“; rėmėjams –  AB DNB bankui, uždarosioms akcinėms bendrovėms „Euroliuksas“,  „S. Jurkus ir partneriai“, „Plungės sveikatos centras“, „Sauslaukio statyba“, „Regila“, „Žemaitijos sėklos“, „Plungės buitis“, „Janra“, „Prietema“, „Litnaglis“, Kaušėnų paukštynui, „Plungės Jonis“, „Bilinga“, „Talma“, „Virginijus ir Ko“, „Gilinis“, „Strategas“, „Verslo stimulas“, „Valda“, „Baltisches Haus“, „Vensva“, „Top statyba“, ARGUS, žemės ūkio bendrovei Žlibinai, A. Klišonio šeimos klinikai „Inesa“, Plungės kredito unijai, Jūratės Smilgevičienės bendrosios stomatologijos į monei, VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninei, B. Kaulienės konditerijos gaminių į monei,  grožio salonui „Daiva“, parduotuvėms „Maxima“, „Sarma“ ir „Sidabro gėlė“, T. Mlinsko į monei, R. Daukšos GKĮ „Linomeda“, J. Vasyliaus KĮ. Nuoširdžius padėkos žodžius tariu geriems Miesto šventės pagalbininkams – informacijos apie ją skleidėjams: laikraščių „Žemaitis“, „Plungės žinios“, „Plungė“ kūrybiniams darbuotojams, Telšių krašto televizijai, radijo stoties „Spindulys“ kolektyvui.

                      Ačiū ir Jums, mieli plungiškiai ir svečiai, už gausų dalyvavimą, aplodismentus ir šilumą, už suteiktą galimybę kiekvienam iš mūsų pasijusti didelėje draugiškoje šeimoje. Šiomis dienomis dar kartą į rodėme, kad mes visi mylime ir puoselėjame savo gimtąjį miestą, jo kultūrą, kad mes, plungiškiai, esame orūs, darbštūs, kūrybingi, siekiantys geriausio. Ačiū už šventę sielai ir bendrystei.

 

Su pagarba ir dėkingumu

Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.