Abiturientų išleistuvėse – kariškių ir valdžios dėmesys

2014-07-21


 


      

       Plungės rajono Alsėdžių vidurinė mokykla, garsėjanti kaip gynybinio – pilietinio ugdymo įstaiga, šeimet atsisveikino su 60-ąja abiturientų laida. Iš trisdešimties vidurinio baigimo brandos atestatus gavusių absolventų net 18 – Lietuvos šaulių sąjungos narių, 5 išlaikę bazinius karinius mokymus, 8 – Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai. Galbūt todėl į mokykloje vykusią brandos atestatų įteikimo šventę atvyko tik nuo liepos 11 dienos pradėjęs eiti pareigas naujasis Lietuvos šaulių sąjungos vadas atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas,  Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas  Julius Svirušis, Lietuvos šaulių sąjungos orkestro vadovas Dovydas Jokubauskis, Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas, KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Telšių 604 kuopos vadas kapitonas Nerijus Urnikis, Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė.

      Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Alsėdžių Šv. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojęs parapijos klebonas Edgaras Petkevičius dar kartą priminė, kokius vertybinius prioritetus reikėtų susidėlioti naujo gyvenimo kelyje.

      Išėjusių iš bažnyčios šventiškai nusiteikusių jaunuolių ir jų mokytojų, tėvelių bei draugų jau laukė Platelių meno mokyklos orkestras, vadovaujamas Virginijaus Valančiaus. Lydimi orkestro, mokyklos 60-osios laidos abiturientai dar kartą perėjo savo pamėgtas miestelio vietas, sutarė, kur rinksis pasiilgę vieni kitų.

      Grįžus į mokyklą, prasidėjo iškilminga brandos atestatų įteikimo šventė. Šventės pradžioje sveikinimo žodį taręs mokyklos direktorius Leonas Mockūnas džiaugėsi visais šiemet mokyklą baigusiais dvyliktokais, jų pasiekimais, jų pagalba mokyklai, jų pilietišku požiūriu į gyvenimą. Direktorius džiaugėsi, kad net du šiemet baigę mokyklą mokiniai – Gintautas Pūžė bei Regimantas Kontrimas – jau praėjo fizinio pasirengimo atranką stoti  į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Apie mokyklos ir šios laidos mokinių išskirtinumą kalbėjo ir Savivaldybės meras Albinas Klimas. Meras itin džiaugėsi tuo, kad pačiuose įvairiausiuose pilietiškumo renginiuose, valstybinių švenčių minėjimuose rajone ir šalyje visada galima sutikti šios mokyklos mokinius ir mokytojus. Mokyklos bendruomenei už bendradarbiavimą dėkojo ir KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Telšių 604 kuopos vadas kapitonas Nerijus Urnikis, įteikdamas mokyklos direktoriui padėką už bendradarbiavimą.

      Itin daug šiltų žodžių ir palinkėjimų išsakė Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė. Seniūnė akcentavo, kad į šią mokyklą atvyksta daug mokinių mokytis iš kitų rajonų, bet čia atvažiavę jie tampa tarsi vietiniai. „Ta miestelio ir mokyklos bendruomenės skleidžiama šiluma tebūna Jūsų kelias į sėkmę,“ – akcentavo D. Repšienė. Šventėje dalyvavo ir buvusi mokyklos mokytoja Savivaldybės tarybos narė Rigonda Pereverzeva, kuri sveikino buvusius Jaunųjų miškininkų būrelio narius.

      Naujasis Lietuvos šaulių sąjungos vadas atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas džiaugėsi, galėdamas apsilankyti šioje mokykloje, apie kurią iki šiol tik buvo daug girdėjęs. Vadas dviem aktyviausiems ir geriausiai besimokantiems Šaulių sąjungos nariams – Pauliui Kačkauskui ir Remigijui Kontrimui – įteikė Lietuvos šaulių sąjungos padėkas. Aktyviausiems šios organizacijos nariams padėkas teikė ir Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Julius Svirušis.

      Mokyklai kiekvienas atsisveikinimas su ją paliekančiais mokiniais yra skausmingas. Ypač su tais, kurie garsina mokyklos vardą gerais akademiniais pasiekimais, savo aktyvia veikla.

      Visiems  susirinkusiesiems iškilmingai  buvo pristatyti patys  geriausi 2014 metų Alsėdžių vidurinės mokyklos abiturientai.

      Geriausia šių metų 12 klasės mokinė EMILIJA VAITKEVIČIŪTč–.

      Maksimalų – 100 balų – įvertinimą už valstybinį užsienio kalbos (anglų) egzaminą pelnė PAULIUS KAČKAUSKAS.

      Maksimalų – 100 balų – įvertinimą už valstybinį chemijos egzaminą pelnė MINDAUGAS BRUŽAS. Visi jie buvo papuošti simboliniais ąžuolų vainikais bei apdovanoti Savivaldybės mero padėkos raštais už labai gerą mokymąsi ir aktyvią visuomeninę veiklą.

      Įteikiant atestatus, kuriuos gavo visi 30 šiemet dvyliktą klasę baigę mokiniai, buvo pagerbti ir labai gerai besimokantieji. Tai – Aidana Bagdonaitė, Inga Gerikaitė, Egidijus Stasytis, Edita Jonušaitė. Už labai gerą mokyklos lankymą išskirti Emilija Vaitkevičiūtė ir Donatas Vertelis. Mokyklos padėkos raštais apdovanoti visi, kurie buvo aktyvūs, pasižymėjo visuomeninėje veikloje, garsino mokyklos vardą rajono sporto varžybose, olimpiadose, projektuose. Direktorius Leonas Mockūnas dar kartą priminė, jog šiemet brandos atestatus gavusieji gyvena ne tik Alsėdžiuose. Atestatai įteikti mokiniams,  kadaise į Alsėdžių vidurinę mokyklą atvykusiems iš  Klaipėdos, Radviliškio, Telšių, Plungės, Tverų.

      Šventės metu abiturientai sulaukė ir įvairių siurprizų – juos atsiminė pirmosios mokytojos Alma Tipšienė ir Vaida Silkauskienė, muzikos mokytojas Martynas Miliauskas dėkojo vaikinų vokalinio ansamblio dalyviams, specialią dainą dainavo mokytojai, namiškių ilgesį dainomis išliejo mokytojų ir mokinių kvartetas.

      Na, o patys dvyliktokai taip pat turėjo teisę pasakyti savo paskutinį žodį, padėkoti juos mokiusiems mokytojams ir paskutinį kartą sudainuoti mokyklos himną.

      Nuo šiol pasirinkę savąjį kelią jie mokykloje bus jau tik laukiami svečiai.

 

Daiva Gramalienė.
Alsėdžių vidurinė mokykla

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.