77-asis Plungės kultūros centro sezonas

2015-09-28

       Jau 77-ąjį sezoną skaičiuojantis Plungės kultūros centras savo veidą bei ryškius kūrybinius bruožus neabejotinai atspindi renginių bei projektų gausa. Sutelkę jėgas į tradicinių renginių puoselėjimą bei repertuaro atnaujinimą, norime Jums pristatyti naująjį sezoną. Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti ne tik į kasmet vykstančius, plungiškiams gerai pažįstamus, bet ir į naujus kultūrinius renginius ir projektus. Visa tai praturtins tiek jauno, tiek vyresnio amžiaus lankytojo kasdienį gyvenimą, kultūrinį bagažą.

       Šiame kūrybiniame sezone Jus kviesime apsilankyti į kasmet organizuojamus renginius: spalio mėnesį vyks tautodailininkus, amatininkus bei plungiškius suburiantis Jomarkas, kalėdiniu laikotarpiu – koncertas „Kalėdų rytą“, taip pat tradicinis kamerinis vakaras „Senuosius palydint“. Pavasarėjant lauksime Jūsų vaikų teatrų šventėje „Vaikiško teatro pavasaris“. Kaip ir kasmet, organizuosime įvairias tradicinio ir šiuolaikinio meno parodas. Jaunimui skirsime specialų renginių ciklą. Šiame sezone siūlome nemažą garsių, įvairių žanrų atlikėjų koncertų ir spektaklių pasirinkimą.

       Septyniasdešimt septintajame sezone turėsite progą apsilankyti trijuose, bene didžiausiuose, ne tik Plungėje, bet ir visoje šalyje pripažintuose ir įvertintuose projektuose. Tai tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis – laboratorija „Mažoji Melpomenė“, rengiamas jubiliejinį dešimtąjį kartą. Tarptautinis liaudiškų šokių ir muzikos festivalis „Kovo 11-osios vaikai“ šiemet įvyks vienuoliktą kartą. Vienuoliktą kartą taip pat organizuojamas tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“. Šie renginiai pristato bei populiarina Lietuvos meno ir kultūros tradicijas, supažindina žiūrovus su įvairių šalių meniniais kolektyvais ir nacionaliniu paveldu.

       Naujajame sezone Plungės kultūros centras tradiciškai kviečia prisijunti prie įvairių kolektyvų veiklos. Net išrankiausias gali rasti, ką veikti laisvalaikiu. Dvidešimt vienas meninis kolektyvas sėkmingai gyvuoja Centre jau ne pirmus metus, o tarp jų ir vienas naujai susikūręs – „Eglės baleto studija“. Reikšmingą jubiliejų – 30-metį – pavasarį minės kamerinis choras. Apie Plungės kultūros centro kolektyvų veiklą žino ne tik plungiškiai, daugelis iš jų pripažinimą yra pelnę ir Lietuvoje, ir užsienyje.

       Vienas svarbiausių šio sezono renginių tiek kultūrine, tiek muzikine prasme – pirmasis respublikinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas. Prisimenant istoriją, pirmieji pučiamųjų orkestrai susikūrė būtent mūsų krašte, todėl šių instrumentų muzika yra neatskiriama Plungės kultūrinio identiteto dalis. Vienas konkurso organizatorių – Plungės garbės pilietis profesorius Petras Vyšniauskas, garsinantis mūsų miestą savo talentu ir pasiekimais visame pasaulyje. Šis respublikinio masto konkursas skatina lietuviškos saksofono muzikos populiarinimą, kokybiškų renginių plėtrą, įvairių amžiaus grupių muzikinio skonio lavinimą, asmeninį tobulėjimą.

       Tarp naujienų – projektas pavadinimu „Choro vasara“, kuriame dalyvaus įvairūs chorai, Niujorko (JAV) universiteto profesorius Ira Spaulding bei žinomi Lietuvos kompozitoriai. Taip pat pirmą kartą organizuosime liaudiškų šokių vyresniųjų grupių festivalį. Mados mėgėjus spalio pradžioje kviesime į tarptautinį festivalį IKRA MADA, kuris pirmą kartą aplankys ir Plungę. Festivalyje bus pristatomi įvairūs mados ženklai, veiks paroda, lankytojai bus kviečiami į paskaitas, susitikimus su dizaineriais bei į mados filmų peržiūras.

       Atnaujinta Kultūros centro žiūrovų salė jau laukia šio sezono renginių išbandymo, kolektyvai jau repetuoja ir dėlioja menines programas. Tuo metu mes laukiame Jūsų naujo sezono renginiuose bei tikimės, jog patirsite džiugių akimirkų bei praturtinsite savo kultūrinį gyvenimą. Visą, su mūsų veikla, artėjančiais renginiais, bilietų įsigijimu, susijusią informaciją galite rasti atnaujintame  interneto puslapyje http://www.plungeskc.lt

       Naujas sezonas jau čia, o Jus kviečiame jį atrasti, pažinti ir pamatyti!

 

Straipsnį parengė D. Vengalytė


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.