„4D Miestai“ projekto partnerių atstovai tarėsi, kaip privilioti verslą į sveikatos sektorių

2013-06-13

 

 

 Eindhovene (Nyderlandų Karalystė) aštuonių Europos miestų, dalyvaujančių URBACT sveikatos inovacijų projekte „4D Miestai“, atstovai aptarė svarbiausius veiksnius, darančius įtaką verslo kompanijų steigimuisi sveikatos srityje. Pagrindinis susitikimo tikslas – išsiaiškinti strategijas, padedančias kurti darbo vietas, steigtis verslo įmonėms,  gerinančioms piliečiams teikiamų paslaugų kokybę.

Atsižvelgiant į šį tikslą, susitikimo metu buvo pripažinta, kad vietos valdžios institucijos vaidina svarbų vaidmenį, sudarydamos sąlygas ateiti verslui į sveikatos sektorių. Pavyzdžiui, lengvinant įvairių dalyvių, veikiančių sveikatos srityje, sąveiką, labiau reaguojant į verslo įmonių poreikius, veiksmingiau išnaudojant esamą sistemą ir pritraukiant kvalifikuotus specialistus, kurie norėtų įsikurti mieste ir vystyti savo potencialą. Taip galima pasiekti, kad sveikatos sektorius asocijuotųsi ne tik su išlaidomis, bet  taptų  ir stimulu kurti piliečių gerovę.

Igualados savivaldybės (Ispanija) mero pavaduotoja ekonominio skatinimo klausimams ir projekto „4 D Miestai“ projekto vadovė Angels Chason pabrėžė, kad labai svarbu susieti žinias ir verslą, nes „…sveikatos sektoriaus kompanijos įsteigtos ir dirba tose srityse, kurios reikalauja specifinių žinių“. Ji kalbėjo apie būtinybę remtis novatoriškomis žiniomis, kurios gali tapti traukos veiksniu, siekiant privilioti verslą į sveikatos sektorių.

Susitikimas Eindhovene tapo atspirties tašku, paskirstant tematinius susitikimus – verslo, pilietiškumo, sveikatos ir švietimo sektorių,  kuriuose sveikatos inovacijos vaidina patį svarbiausią vaidmenį, skatinant miestų ekonominį ir socialinį vystymąsi. Kiekviename iš būsimų susitikimų didžiausią patirtį turintys projekto partneriai pasidalys savo geriausia praktika, analizuos aktualius  klausimus, aptars sėkmės istorijas.

Eindhoveno susitikimas buvo orientuotas į verslo sektorių, todėl Novaros miestas (Italija), Leeds miestas (Jungtinė Karalystė), Jena  (Vokietija) bei šeimininkai – Eindhoveno miestas – pristatė šiuos verslo projektus: skubios medicinos pagalbos bei nelaimių mokslinių tyrimų ir mokymo centro; autoimuninių ligų mokslinio parko;  akių ligų diagnostikos, priežiūros ir gydymo bei pacientų priežiūros ir monitoringo projektus. Eindhoveno atstovai taip pat pasidalijo patirtimi apie bendrą darbą su vietos agentūra, skatinančia investicijas į Brainporto regioną. Po šių projektų aptarimo kiekvienas miestas partneris pristatė savo pozicijas, kaip pasiūlytieji modeliai galėtų būti pritaikomi jų mieste.

Kitas projekto „4 D Miestai“ atstovų susitikimas įvyks Baia Sprie mieste (Rumunija) birželio 18-19 dienomis. Šiame susitikime daugiausia dėmesio bus skiriama ryšiui tarp piliečių ir sveikatos sektoriaus atskleisti. Susitikime savo patirtimi dalysis Igualada, Tartu (Estija), Plungė ir Baia Sprie atstovai.

 

Eindhoveno susitikime Plungės miestui atstovavo Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė, Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė ir privačios sveikatos klinikos „Pulsanum“ vadovas Tomas Zamulskis. Dalyviai pasidalijo Plungės pirminės sveikatos priežiūros centrų patirtimi, diegiant sveikatos inovacijas, centrų plėtros aktualijomis, socialinių paslaugų plėtra Plungės rajono savivaldybėje. Taip pat buvo diskutuota apie  Lietuvoje veikiančią privalomojo sveikatos draudimo sistemą, sėkmingai plėtojamas ambulatorines, dienos chirurgijos paslaugas, vykdomas prevencinėmis programas.

Kas yra „4D Miestai“?

„4D Miestai“ yra URBACT projektas, kuriuo siekiama vystyti Europos miestus, įtraukiant į šį procesą įvairių sveikatos ir inovacijų sričių atstovus. Pagrindinės vystymo temos: žinios ir profesinis mokymas, sveikatos priežiūros sistema, verslas ir piliečiai. Projektas apima 8 Europos miestus, kurie norėtų sukurti naują produktyvią sritį, prisidedančią prie teritorijų ekonominės veiklos ir socialinės sanglaudos stiprinimo ir įvairinimo. Projekto partneriai: Igualada (Katalonija, Ispanija) – pagrindinis projekto partneris, partneriai – Leeds (Jungtinė Karalystė), Novara (Italija), Tartu (Estija), Plungė (Lietuva), Brainport Eindhoveno Regionas (Nyderlandai), Verslo plėtros korporacija, Jena (Vokietija) ir Baia Sprie (Rumunija).

Kas yra URBACT?

 URBACT yra Europos mainų ir mokymosi programa, skatinanti tolygią miestų plėtrą. Ji suteikia galimybę miestams dirbti kartu, sprendžiant pagrindines miestų problemas.  Programa padeda vystyti pragmatinius, inovatyvius ir darnius sprendimus, kurie integruoja ekonomines, socialines ir aplinkosaugos dimensijas. Ji suteikia galimybę miestams keistis gerąja praktika ir išmoktomis pamokomis su visos Europos miestų plėtros politikos profesionalais. URBACT apima 500 miestų iš 29 šalių ir 7 000 aktyvių dalyvių.

www.urbact.eu/4dcities

 

 

 

 

Pagal vadovaujančiojo partnerio informaciją straipsnį parengė

Rasa Jonušienė,

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.