„4D Cities“ projekto partneriai Igualadoje susitarė dėl ateinančių dvejų metų veiklos krypčių

2013-04-02
 

 

 

 

 

 

URBACT sveikatos inovacijų projektas skatina miestų plėtrą

 Igualada (Katalonija, Ispanija), Leeds (Jungtinė Karalystė), Novara (Italija), Tartu (Estija), Plungė (Lietuva), Brainport Eindhoveno Regionas (Nyderlandai), Verslo plėtros korporacija, Jena (Vokietija) ir Baia Sprie (Rumunija) – visų šių Europos URBACT „4D Cities“ sveikatos inovacijų projekto miestų (šalių) partnerių atstovai š. m. kovo 18 -19 dienomis susitiko Igualadoje (pagrindinio projekto partnerio mieste) susitarti dėl pradedamo vykdyti antrojo (paskutiniojo) projekto įgyvendinimo etapo.  Susitikimas padėjo nustatyti pagrindines veiksmų kryptis, kurios leis partneriams dirbti koordinuotai ir siekti bendrų tikslų iki projekto įgyvendinimo pabaigos – 2015 m. kovo mėnesio, –  kai kiekvienas miestas bus parengęs vietos poreikius atitinkantį ir paruoštą įgyvendinti Vietos veiksmų planą.Projekto partnerių susitikimas

 URBACT programos pagrindinis tikslas –  pasidalijimas partnerių patirtimi.  Europos miestų plėtros programa suteikia dideles galimybes vietos  piliečiams nustatyti savo miestų trūkumus ir siūlyti jų pašalinimo sprendimus. Taigi, šio projekto vykdymas – tai  procesas, jungiantis visų „4D Cities“ vietovių piliečius, turinčius galimybę pareikšti  savo nuomonę atskirais miesto vystymo klausimais.

 Pilietinės visuomenės dalyvavimas projekte skatinamas, įtraukiant piliečius į  Vietos plėtros grupės veiklą – į kolektyvo, atstovaujančio 4 pagrindinėms socialinėms sritims: žinioms ir profesiniam mokymui, verslui, sveikatos apsaugos sistemai ir piliečiams.  Igualada, kuri jau surengė du Vietos plėtros grupės susitikimus, pasidalijo su kitais partneriais savo patirtimi, kokius subjektus ir institucijas įtraukti į Grupės darbą ir kaip užmegzti  pirmuosius kontaktus.

 Be skirtingų miestų narių atstovų,  pirmajame įgyvendinamo etapo susitikime dalyvavo  URBACT programos atstovai Rafaelle Barbato ir  URBACT Socialinių inovacijų srities ekspertas Peteris Ramsdenas.

 Kitas „4D Cities“ projekto susitikimas vyks Eindhovene gegužės 28 ir 29 d.  Pagrindinis susitikimo dėmesys bus skiriamas verslui, ekonomikos augimui, darbo vietų kūrimui ir kitiems klausimams, susijusiems su šia sritimi.  Iki šio susitikimo visi miestai privalo išnagrinėti minėtos srities situaciją savo mieste, iškelti trūkumus bei problemas ir taip  savo gerąja patirtimi prisidėti prie temos analizės.

Kas yra „4D Miestai“?Bendra nuotrauka

 „4D Miestai“ yra URBACT projektas, kuriuo siekiama vystyti Europos miestus, įtraukiant į šį procesą įvairių sveikatos ir inovacijų sričių atstovus. Pagrindinės vystymo temos: žinios ir profesinis mokymas, sveikatos priežiūros sistema, verslas ir piliečiai.  Projektas apima 8 Europos miestus, kurie norėtų sukurti naują produktyvią sritį, prisidedančią prie teritorijų ekonominės veiklos ir socialinės sanglaudos stiprinimo ir įvairinimo.  Pagrindinis projekto partneris yra Igualada, kiti partneriai – aukščiau išvardytų Europos valstybių miestai.

Kas yra URBACT?

 URBACT yra Europos mainų ir mokymosi programa, skatinanti tolygią miestų plėtrą. Ji suteikia galimybę miestams dirbti kartu, sprendžiant pagrindines miestų problemas.  Programa padeda vystyti  pragmatinius, inovatyvius ir darnius  sprendimus, kurie integruoja ekonomines, socialines ir aplinkosaugos dimensijas. Ji suteikia galimybę miestams keistis gerąja praktika ir išmoktomis pamokomis  su visos Europos miestų plėtros politikos profesionalais.  URBACT apima 300 miestų iš 29 šalių ir 5 000 aktyvių dalyvių.
www.urbact.eu/4dcities

Pagal vadovaujančiojo partnerio informaciją straipsnį parengė 
Žaneta Piepalienė,
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.