2017 metų Plungės garbės piliečio vardas – Vandai Bendorienei

2017-04-10


Kovo 30 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta pritarti grupės rajono gyventojų siūlymui suteikti Plungės garbės piliečio vardą Vandai Bendorienei.

V. Bendorienė yra Plungės vaikų globos agentūros „Cyrulis“ direktorė, Švedų centro Plungėje įkūrėja ir vadovė, Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, dirbančių vaikų gerovei, forumų dalyvė, aktyvi visuomenininkė.  

Daug metų V. Bendorienė užsiima labdaringa veikla, padeda neturtingoms šeimoms bei socialinės rizikos šeimų vaikams ir paaugliams. Šiemet vaikų globos agentūra „Cyrulis“ minės 20 metų veiklos sukaktį – V. Bendorienė yra „Cyrulio“ įkūrėja ir vadovė. Jos pagalbos sulaukia ir netikėtos ligos prispausti žmonės, nukentėję  nuo gaisrų ar kitų nelaimių rajono gyventojai.

Per 20 „Cyrulio“ veiklos metų vaikų dienos centrą lankė virš 8 tūkstančių vaikų. Čia organizuojamas jų užimtumas, priežiūra. Vaikai turi jaukius, švarius ir saugius namus, kartu su centro darbuotojais gali pakeliauti, papramogauti.

Radusi rėmėjų, pasitelkusi geranoriškų partnerių, V. Bendorienė kasmet pildo vaikų iš neturtingų šeimų svajones, teikia paramą drabužiais, avalyne, kanceliarinėmis prekėmis, pasirūpina vaikų vasaros užimtumu, organizuodama stovyklas Šventojoje, Plateliuose ar pas bičiulius Švedijos Boksholmo mieste.

Užsimezgusi „Cyrulio“ draugystė ir bendradarbiavimas su švedų organizacija „Draugas draugui“ peraugo į dviejų miestų –  Plungės ir Boksholmo – partnerystę. V. Bendorienės iniciatyva ši organizacija teikia paramą ir kitoms Plungės bendruomenėms: neįgaliųjų draugijai, vaikų globos namams, senelių globos namams, mokykloms, Žemaitijos nacionaliniam parkui, Plungės kultūros centrui. „Draugas draugui“ organizacijos nariai jau lankėsi ir Plungės socialinių paslaugų centre, Šateikių vaikų dienos centre, aklųjų draugijoje, Krizių centre ir aiškinosi, kokia pagalba jiems būtų naudinga.

Daug metų Plungės tautodailininkams vadovavusi Zafira Leilionienė išsakė mintį, kad V. Bendorienę galima vadinti ir atgimusių senųjų amatų Plungės rajone puoselėtoja ir globėja – šios moters dėka  daug laiko  prie audimo  staklių praleidžia Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokiniai, ŽNP darbuotojai ir svečiai. Audimo dirbtuvės įkurtos ir Plungės kultūros centre. V. Bendorienės draugai iš Švedijos yra dviejų Plungės KC projektų rėmėjai.

V. Bendorienė gerus darbus daug metų kantriai dirba jų neviešindama, nereikalaudama sau jokio dėmesio ar pripažinimo.

„Tikime, kad šiais metais Plungės garbės piliečio vardas bus suteiktas mūsų mieste visada gyvenusiai, dirbusiai, savo laiką ir lėšas aukojusiai V. Bendorienei. Manome, kad tai paskatintų ir daugiau plungiškių nebijoti atverti savo širdis geriems darbams. Tai, kad dėl jos kandidatūros pasirašė tiek Plungės miesto, tiek rajono gyventojai – medikai, kultūros darbuotojai, socialinės rizikos šeimų nariai, paprasti plungiškiai – tik dar kartą įrodo, jog gerų darbų darymas palieka atsaką žmonių širdyse“, – sakoma plungiškių pasirašytame iniciatyvinės grupės prašyme, adresuotame Savivaldybei.

Plungės garbės piliečio vardas ir tai pažymintys ženklai V. Bendorienei  bus suteikti iškilmingoje aplinkoje per Plungės miesto šventės renginius.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.