2016 metais pradėta įgyvendinti idėja – Plungėje įamžinti kompozitorių, dailininką M. K. Čiurlionį

2016-12-29

       Dar 2013 metais asociacijai Plungiškių draugija viešai pradėjus svarstyti idėją į amžinti kompozitorių, dailininką M. K. čŒiurlionį Plungėje, bendromis su Savivaldybe, rėmėjais ir LR Vyriausybe pastangomis projektas 2016 m. pradėtas į gyvendinti.

       LR Vyriausybės 2016 m. gegužės 25 d. nutarimu Nr. 531 „Dėl istorinės atminties puoselėjimo 2016 m. projektų sąrašo patvirtinimo“ Plungės rajono savivaldybės administracijai skirtas dalininis finansavimas – 5000 eurų – projektui „Paminklo kompozitoriui, dailininkui M. K. čŒiurlioniui statyba Plungės dvaro sodyboje“. Už skirtas lėšas ir Savivaldybei prisidėjus kiek daugiau nei 2 400 eurų buvo į sigyta žaliava paminklui – bronzos lydinys. Bronzos lydinio transportavimu pasirūpino UAB „Plungės kooperatinė prekyba“.

       Ilgiausiai užtruko vietos paminklui parinkimo klausimas. Po ilgų viešų diskusijų ir svarstymų buvo išspręstas M. K. čŒiurlionio atminimą į mažinti Plungės dvaro sodybos parko centrinių rūmų pietrytinėje dalyje, tarp tvenkinio, centrinio tako, rūmų ir tako į laikrodinę.

       2017 m. bus kviečiami skulptoriai teikti pasiūlymus dėl meninės idėjos.

       Projektą planuojama užbaigti 2018 metų pirmą pusmetį .

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja
Žaneta Piepalienė
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.