Laba diena, norėjau paklausti – jei vaikas turi vidutinę negalią, ar yra galimybė prie namo turėti vietą automobiliui? Ačiū

2022-09-07

Turėti vietą automobiliui galima tik tuo atveju, jeigu stovėjimo aikštelė priklauso namo savininkams kaip bendras turtas. Tokiu atveju naudojimosi aikštele tvarką nustato turto bendrasavininkai. Tik jie bendru sutarimu gali paskirti vietą savo teritorijoje konkrečiam automobiliui arba asmeniui.

Aikštelėse, kurios nėra namo gyventojų bendras turtas, neįgaliųjų stovėjimo vietose automobilius galima parkuoti turint Neįgaliojo automobilio statymo kortelę. Atkreipiame dėmesį, kad skirtų konkrečiam asmeniui ar automobiliui stovėjimo vietų negali būti – teisę stovėti tokiose vietose turi visi, turintys Neįgaliojo automobilio statymo kortelę.

Jeigu manote esant reikalinga įrengti neįgaliojo automobilio statymo vietą savivaldybės prižiūrimoje aikštelėje, pasiūlymus turite teikti savivaldybės administracijai, kuri įvertins esamų tokių vietų konkrečioje aikštelėje skaičių, poreikį, užimtumą, įrengimo kaštus ir priims sprendimą dėl tokios vietos įrengimo tikslingumo.

Į klausimą ar vaikui turint vidutinę negalią Jūs galite turėti Neįgaliojo automobilio statymo kortelę kompetentingai atsakyti gali tik Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos specialistai. Šios tarnybos Plungės skyrius yra  adresu J. Tumo-Vaižganto g. 89, tel 8 569 64276, el. p. plunge@ndnt.lt.

 

Arūnas Juozas Auškalnis
Plungės miesto seniūnijos specialistas
(8 448) 20619, 8 619 89647, arunas.auskalnis@plunge.lt

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.