Grįžti

SOFIJOS festivalis. Istorinis turas po Kulių miestelį „Juozas Tumas-Vaižgantas ir kiti Kulių kontrabandininkai“ (gidė Inga Blėdienė).

Sofijos festivalis 2023 Programa

Turas skirtas Kuliuose gyvenusių ir čia atvykdavusių žmonių gyvenimų istorijoms atskleisti, vietinių gyventojų būdui suprasti, lėtam vietovės pažinimui įtvirtinti. Susipažinsite su knygnešystės fenomenu, knygnešių atsiradimo Kuliuose aplinkybėmis ir kodėl čia šis judėjimas buvo ypač ryškus.
Jos metu sužinosite: Kuo Kuliai išsiskyrė iš aplinkinių gyvenviečių, kad čia suklestėjo knygnešystė; Kodėl XIX a. 2 pusėje 95 proc. Kulių valsčiaus gyventojų jau buvo raštingi; Kokie Lietuvai reikšmingi, žymūs asmenys prisidėjo prie draudžiamos spaudos leidimo ir platinimo; Kur geriausia slėpti draudžiamas knygas ir spaudą; Pamatysite, kur yra veikusi Kulių mokykla, kokios šiuolaikinės menininkų interpretacijos įamžino knygnešystės idėją viešosiose Kulių erdvėse ir kokioje Virenėje „verda” kultūra Kuliuose šiandien.
 
Ekskursijos metu turėsite galimybę pasimėgauti fermentuotomis, Kulių laukuose surinktų, žolelių arbatomis po J. Tumo-Vaižganto sodintas ąžuolais.

Turo kaina 5 eurai. Registracija kulturosvirene@gmail.com

Daugiau informacijos www.sofijosfestivalis.lt

Data

Lie 04 2023
Baigėsi!

Laikas

18:00 - 19:00
QR Code
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.