Grįžti

Fotomenininko Edžio Jurčio (JAV) personalinės parodos „Būties nerimas“ pristatymas

Fotomenininko Edžio Jurčio (JAV) personalinė paroda „Būties nerimas“Nuo rugsėjo 7 d. Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Parko g. 7, Plungė) veikia Lietuvos fotomenininko Edžio Jurčio (JAV) personalinė paroda „Būties nerimas“, apimanti pastarųjų dvejų metų fotografinę autoriaus kūrybą. Kuratorė Danguolė Ruškienė. Ekspozicijoje – naujausi autoriaus kūrybos ciklai: „Mirties ir gyvasties jėga“, „Užsibarikadavę iki ašarų“ ir „Didžiosios tuštumos jausmas“. Ši paroda jau buvo surengta Klaipėdoje, Jurbarke, Vilniuje ir Šiauliuose. Plungėje ji veiks iki spalio 9 d., po to keliaus į Skuodą, Telšius ir Kretingą. Projektą vykdo Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Klaipėdoje gimusio ir iki 1981 m. gyvenusio E. Jurčio kūryba yra palyginti gerai žinoma. Nors menininkas jau daugiau nei tris dešimtmečius gyvena JAV, naujausius savo kūrinius pirmiausia stengiasi pristatyti savo gimtojoje šalyje, į kurią sugrįžta beveik kasmet. Praeitų metų pabaigoje Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai jis neatlygintinai perdavė dalį savo fotografijų archyvo. Tai – didžiausia šio autoriaus fotoarchyvo dalis saugoma Lietuvoje. Daugiau nei metus laiko su šia biblioteka trukusio bendradarbiavimo rezultatas – ne tik keliaujanti po Lietuvą naujausių autoriaus kūrinių paroda, bet ir retrospektyvinis E. Jurčio fotografijų albumas „Būti šalia / Being Near“ (sudarytojai: E. Jurčys ir D. Ruškienė), išleistas praeitais metais.

E. Jurčio parodoje „Būties nerimas“ – reakcija į šiandieninį pasaulį, jau antri metai kaustomą pandemijos, jį ištikusias kataklizmas ir socialinius konfliktus. Fotografijų ciklas „Didžiosios tuštumos jausmas“ (2020) praeitų metų vasarą buvo rodytas Prospekto galerijoje Vilniuje, ciklai „Užsibarikadavę iki ašarų“ (2020) bei „Mirties ir gyvasties jėga“ (2021) žiūrovui pristatomi pirmą kartą.

Parodos pristatymas ir susitikimas su fotomenininku Edžiu Jurčiu vyks rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, 16.30 val. Plungės viešojoje bibliotekoje – laikrodinėje (Parko g. 7).

 

Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

 

 

Data

Rgs 22 2022
Baigėsi!

Laikas

16:30

Vieta

Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Parko g. 7, Plungė
QR Code
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.