Vyko mokslinė konferencija „Priklausomybė – liga“

2018-04-09


 

2018 m. balandžio 5 d. Plungės rajone vyko mokslinė konferencija „Priklausomybė –liga“, kurioje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė garbingi svečiai: renginio iniciatorius Jonas Varkalys, LR Seimo narys, Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos narys; Andriejus Strančikas, LR Seimo narys; Aurelijus Veryga, sveikatos apsaugos ministras, Gražvydas Kazakevičius, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras. Konferencijos dalyvius taip pat sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Zablockienė, gyd. psichiatras Evaldas Prišmontas bei kt.

Pranešimą „Kanapės ir naujos psichoaktyvios medžiagos, svarbiausi faktai“ skaitė Laima Gruzdytė, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremaliųjų sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuro vedėja; ,,Ankstyvosios intervencijos taikymas mažinant psichiką veikiančių medžiagų vartojimą“ – Kęstutis Dragūnevičius, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto lektorius.  

Gražvydas Kazakevičius pristatė vaikų ir jaunimo stebėsenos, diagnostikos, ankstyvosios intervencijos programų įdiegimo ikimokyklinėse ir kitose švietimo įstaigose metodiką ir būdus. Girvydas Duoblys, Pilietinių iniciatyvų centro vadovas, konferencijos dalyvius supažindino su mokymo įstaigų vadovų, pedagogų motyvacinių pokalbių su tėvais ir su vaikais būdais ir įgūdžių formavimu bei ugdymu. Pranešėja Anastasija Kaminskienė iš Respublikinio priklausomybių ligų centro skaitė pranešimą apie Priklausomybių ligų centro teikiamą pagalbą ir veiksmus diagnostikos ir ankstyvosios intervencijos laikotarpiu, jaunimo reabilitacijos paslaugas.

Plungės rajono savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė visiems susirinkusiesiems, kurių buvo daugiau nei 100,  pristatė patvirtintą Priklausomybių mažinimo Plungės rajono savivaldybėje 2018 – 2025 metų programą, joje planuojamus iššūkius bei galimybes juos įveikti. Gyd. psichiatras Evaldas Prišmontas pasidalijo apie pastebėjimais programos įgyvendinimą praėjus vos mėnesiui, kai į jį jau kreipėsi dėl alkoholio problemų 15 asmenų, 3 asmenys – dėl narkotikų. Apie ikimokyklinių ir mokymo įstaigų vadovų, pedagogų, darbuotojų uždavinius, pareigas, būdus, įgyvendinant stebėsenos, diagnostikos ir ankstyvosios intervencijos programą, kalbėjo Gintautas Rimeikis, Švietimo, kultūros ir sporto  skyriaus vedėjas.

Pranešėjas Kęstutis Dragūnevičius supažindino su ankstyvosios intervencijos taikymu mažinant psichiką veikiančių medžiagų vartojimą ir su vaikų ir paauglių kompiuterinių žaidimų ir azartinių lošimų keliamomis  problemomis ir jų sprendimo galimybėmis. Indrė Pavinkšnienė, Priklausomybių ligų centro atstovė, sudomino klausytojus pranešimu ,,Kaip atrasti raktą į vaiko širdį?“

Seimo narys Jonas Varkalys, baigdamas renginį apie priklausomybių aktualijas ir programos tikslus, akcentavo, jog tik tinkamai supratę, kas yra priklausomybė, bendradarbiaudami su Visuomenės sveikatos biuro specialistais, seniūnijų socialiniais darbuotojais, darbdaviai gali nukreipti gydyti savo darbuotojus, po to su jais bendrauti ir stebėti jų grįžimą į pilnavertį gyvenimą. Žinant, kad ši liga yra nepagydoma, tačiau laikantis tam tikro režimo, galima sėkmingai ją sustabdyti ir sveikti.

Mokymų diena buvo skirta švietimo įstaigų vadovams, mokytojams, kt. darbuotojams. Visi dalyviai, išklausę trijų dienų mokymus, gavo pažymėjimus.

Parengė savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba