Daugiau kaip 50 proc. į monių, mokestinės pagalbos priemonės yra pratęstos, jos buvo taikomos ir anksčiau. Naujai sudarytas į monių sąrašas yra skelbiamas VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, skiltyje „Nukentėjusiems nuo COVID-19“.
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad Vyriausybė pritarė VMI pasiūlymui ir protokoliniu sprendimu [1] iki 2021 m. balandžio 30 d. pratęsė mokestinės pagalbos priemonių taikymą nuo COVID-19 nukentėjusioms į monėms. VMI sudarė naują į monių, nukentėjusių nuo pandemijos sąrašą, kurioms iki balandžio 30 d. ir dar du mėnesius [2] nebus skaičiuojami delspinigiai, nevykdomi mokesčių išieškojimo veiksmai.
Norėdami sudaryti mokestinės paskolos sutartį (toliau – MPS) be palūkanų, į naują sąrašą į traukti verslininkai prašymą VMI turės pateikti iki balandžio 30 d., kadangi MPS turi būti sudaryti iki birželio 30 d.
„Atsižvelgiant į rudens karantino metu nustatytus veiklos vykdymo ribojimus Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtino apribotų veiklų EVRK sąrašą, o remiantis juo, VMI sudarė bei paskelbė naują į monių sąrašą, kurioms mokestinės pagalbos priemonės bus taikomos ir ateinančius pusę metų,“ – sako VMI vadovė Edita Janušienė, pažymėdama, jog vieningas sąrašų naudojimas teikiant pagalbos priemones nukentėjusiems nuo COVID-19 padeda užtikrinti, jog finansinė parama būtų skiriama efektyviai ir tikslingai.
Sudarant naująjį sąrašą mokesčių administratorius atsižvelgė ir į kitus į monės veiklos rodiklius. Pvz. į sąrašą nėra į trauktos į monės (PVM mokėtojos), kurių apyvarta 2020 m. spalio – lapkričio mėn., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m., nesumažėjo. Į jį nepateko į monės, į trauktos į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą, taip pat buvo vertinama ar į monė nėra bankrutuojanti, likviduojama ir kt. Be to, VMI pasilieka teisę patikrinti ar į monė patyrusi neigiamą COVID-19 poveikį iš tiesų susidūrė su realiais finansiniais sunkumais.
VMI nukentėjusių mokesčių mokėtojų sąrašą atnaujins kas mėnesį , į vertinusi į monių (PVM mokėtojų) teikiamus deklaracijų duomenis.
Apie 50 proc. į sąrašą į trauktų į monių vykdoma veikla buvo apribota ir pavasarį į vesto karantino metu, ir dabar, tad joms mokestinės pagalbos priemonės yra pratęsiamos. Kita pusė į monių į sąrašą pavasarį į trauktos nebuvo, tačiau rudens karantino metu yra laikomos nukentėjusiomis – joms mokestinės pagalbos priemonės yra taikomos nuo 2021 m. sausio 1 d.
Kai į monė nėra į traukta į naująjį sąrašą.
Įmonės, kurios pavasario karantino metu buvo laikomos nukentėjusiomis nuo pandemijos, tačiau dabar jų veikla nėra apribota, mokestinės pagalbos priemonės (mokesčių nepriemokai susidariusiai iki 2020 m. gruodžio 31 d.) galioja iki 2021 m. vasario 28 d., per šį laiką jos gali kreiptis į VMI dėl MPS sudarymo.
Verslininkai, kurie į naują sąrašą nėra į traukti, tačiau dėl COVID-19 taip pat patyrė finansinių sunkumų, dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo netrukus galės kreiptis į mokesčių administratorių. VMI šiuo metu rengia standartizuotą prašymo formą kurią į monės turės pateikti per Mano VMI. Nepriklausomai nuo prašymo pateikimo laiko, pagalbos priemonės patenkinus prašymą bus taikomos nuo sausio 1 d.
Informacija apie pagalbą verslui dėl COVID-19 skelbiama ir nuolat atnaujinama VMI interneto svetainėje www.vmi.lt skiltyje „Nukentėjusiems nuo COVID-19“ . Šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 (spausti „5“) ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.