VMI, kaip ir kasmet, iki gegužės 4 d. laukia politikų, tarnautojų, pareigūnų duomenų apie turtą

2020-04-28
 

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — VMI) primena gyventojams, kurie dėl 2019 m. eitų pareigų privalo pateikti duomenis apie turtą, iki gegužės 4 d. užpildyti Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją (forma FR0001). Duomenų pateikimo forma ir pildymo tvarka nesikeitė, juos pateikti galima per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS).

„Valstybės politikų, tarnautojų, pareigūnų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų bei jų šeimų narių pareiga iki nustatyto termino pateikti duomenis mokesčių administratoriui apie 2019 m. gruodžio 31 d. turėtą nekilnojamąjį , kitą registruojamą turtą, tam tikros vertės gautas ir suteiktas paskolas bei vertybinius popierius, taip pat pinigines lėšas, vertingus meno kūrinius ir juvelyrinius dirbinius, nesikeičia. Deklaravus turtą jokių papildomų mokestinių prievolių neatsiranda”, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė ir pabrėžia, kad minėti asmenys turto deklaracijas (FR0001), kaip į prastai, turėtų pateikti e. būdu.

Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo į statymo (toliau – GTDĮ) išvardintų asmenų deklaracijų išrašų duomenis VMI, patikrinusi duomenų teisingumą, į pareigota paskelbti viešai iki spalio 1 d.  Turto deklaraciją gyventojas pildo atsižvelgdamas į turimas sutartis ir kitus dokumentus, remdamasis paties turima informacija, bankų ir kitų juridinių asmenų išduotomis pažymomis apie santaupų ar paskolų, gautų pajamų sumas.

VMI primena, kad Lietuvoje ir užsienyje 2019 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą privalo deklaruoti politikai, valstybės tarnautojai, biudžetinių į staigų (ir jų padalinių), valstybės ir savivaldybių į monių, taip pat akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių (jei akcininkė yra valstybė ar savivaldybė) bei viešųjų į staigų (jei steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė) vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių į monių vadovai ir jų pavaduotojai, teisėjai, notarai, antstoliai, prokurorai, kiti asmenys, išvardinti GTDĮ.  

Primename, jog dėl COVID-19 visos VMI paslaugos teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. VMI pagal aptarnavimo teritorijas paskelbė ir papildomą konsultantų telefonu sąrašą gyventojams ir į monėms. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje

 

Valstybinė mokesčių inspekcija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.