VMI asmeniškai informuos įmones pirmą kartą įtrauktas įnukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą

2021-01-22

2021 m. sausio 21 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog 34 tūkst. naujų į monių, į trauktų į 2021 m. nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, artimiausiu metu sulauks asmeninio mokesčių administratoriaus laiško apie joms taikomas mokestines pagalbos priemones mokesčių nepriemokoms nuo 2021 m. sausio 1 d. iki balandžio 30 d. Į šį sąrašą patekę verslininkai iki balandžio 30 d. ir du mėnesius po to yra atleisti nuo delspinigių, jiems nebus pradėti išieškojimo veiksmai, o kreiptis dėl mokestinės paskolos sutarties (MPS) be palūkanų jie galės iki balandžio 30 d.

„Priminimus apie galimybę sudaryti MPS be palūkanų iki vasario 28 d. išsiuntėme ir 9,9 tūkst. į monių, turinčioms mokestinę nepriemoką, kurios pavasarį buvo laikomos nukentėjusiomis, tačiau rudens karantino metu jų veikla nebuvo apribota, todėl į naująjį sąrašą nebuvo į trauktos“, – teigia VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, ir primena, jog tokių į monių mokesčių nepriemokai, susidariusiai iki 2020 m. gruodžio 31 d., mokestinės pagalbos priemonės galioja iki vasario 28 d, o mokesčiams nuo sausio 1 d. yra taikoma į prasta mokėjimo tvarka.

Naujausią pandemijos paveiktų į monių sąrašą skelbiame VMI internetinėje svetainėje, skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19 > Informacija verslui.

Aktualiausia informacija mokestiniais klausimais skelbiama VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt. Šiuo metu visos VMI paslaugos ir konsultacijos – tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 (spausti „5“) ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

 

VMI inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.