Visuomenė jau siūlo labiausiai apdovanojimų vertas žmogaus teisių iniciatyvas

2020-02-10

Vasario 7 d. prasideda septintųjų Nacionalinių lygybės ir į vairovės apdovanojimų nominantų atranka. Visuomenė jau gali siūlyti labiausiai 2019 metais į siminusias žmogaus teisių iniciatyvas.

Žmogaus teisių „Oskarais“ vadinami apdovanojimai teikiami aštuoniose kategorijose. Kiekvienai jų ekspertų komisija atrinks po tris kandidatus, kuriuos vėliau balsuodama internetu vertins visuomenė. Laimėtojai paaiškės susumavus visuomenės ir į antrą posėdį susirinkusių komisijos narių balsus.  

Balandžio 9 d., šventinės ceremonijos metu, Valdovų rūmuose laureatai bus apdovanoti už nuopelnus lyčių lygybės, tautų dialogo, LGBT* lygiateisiškumo, amžiaus, negalios, religijų ir į sitikinimų, metų proveržio bei atviros visuomenės puoselėjimo srityse.

Savo favoritus kiekvienoje kategorijoje gali siūlyti visi norintys. Tereikia užpildyti internetinę formą: Lygybe.lt/apdovanojimai/Iniciatyvas galima nominuoti iki vasario 23 d.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė į sitikinusi, kad tradiciniai Nacionaliniai lygybės ir į vairovės apdovanojimai yra puiki paskata džiaugtis Lietuvos gerovę kuriančiais žmonėmis.

„Su komanda ir partneriais organizuodami šią šventę matome, kiek daug mūsų valstybėje yra žmonių, kurie į veikia visas kliūtis bei laužo stereotipus, kurdami draugišką ir atvirą visuomenę“, – sako ji. 

Nacionalinius lygybės ir į vairovės apdovanojimus 2019 organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir į vairovės forumu. Šiemet juos remia AB „Swedbank“Socialinės apsaugos ir darbo ministerijaAtviros Lietuvos fondasBritų tarybaEuropos socialinis fondas, UAB „Rimi Lietuva“, AB „Telia Lietuva“. Organizaciniai partneriai – AB „Lietuvos geležinkeliai.


Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.