Visi įmokyklas grįžtantys mokiniai ir mokytojai prašomi profilaktiškai testuotis

2021-03-22


 

Vyriausybė ir Valstybės operacijų vadovo sprendimai į pareigoja savivaldybių administracijas nuo kovo 22 iki kovo 31 d. organizuoti pradinukų grį žimą ugdymui MIŠRIU būdu laikantis BŪTINŲ sąlygų.

Plungės rajono savivaldybėje visi į mokyklas grį žtantys mokiniai ir mokytojai, aptarnaujantis personalas  prašomi profilaktiškai testuotis – nėra kitos išeities, norint saugiai pradėti kontaktinį ugdymą.

Prisiminkime, kokia padėtis Plungės rajone buvo 2020 metų spalį , kaip Plungės rajonas pagal sergamumą COVID-19 pirmavo Lietuvoje.

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus turimais duomenimis, pirmieji COVID -19 atvejai Plungės švietimo į staigose pradėti fiksuoti 2020 m. spalio 10 d. Buvo nuspręsta iki 2020 m. gruodžio 23 d. ugdymą švietimo į staigose organizuoti mišriu būdu  (nuo spalio 12 d. iki spalio 23 d. Plungės Senamiesčio mokykloje visų pakopų ugdymas buvo organizuojamas nuotoliniu būdu).

Nuo spalio 23 d. iki lapkričio 20 d. nuotolinis ugdymas organizuotas mokiniams, besimokantiems pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, o nuo lapkričio 23 d. iki gruodžio 23 d. – mišriu būdu. Visą laikotarpį iki Kalėdų atostogų ugdymas pradinukams vyko kontaktiniu būdu.

Nuo spalio 10 d. iki gruodžio 23 d. buvo užfiksuoti 43 bendrojo ugdymo mokyklų pedagogų susirgimai bei 44 mokinių susirgimai (17 iš jų – pradinukai). Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo į staigose buvo užfiksuoti 19 pedagogų ir 4 vaikų susirgimai. Švietimo į staigose per tą patį laikotarpį fiksuoti 34 ne pedagoginių darbuotojų susirgimai.

Šiomis dienomis (nuo kovo 22 iki kovo 31 d.) organizuojant pradinukų ugdymą mišriu būdu, stebima, kad dalis vaikų tėvų yra paveikti skleidžiamos dezinformacijos apie testavimą, tačiau dauguma tėvų nori, kad vaikai saugiai grį žtų į mokyklas ir sutinka su profilaktišku testavimu  kaupinių būdu.

Mokinių testavimas kaupinių metodu yra pats saugiausias ir racionaliausias būdas užtikrinti nenutrūkstamą kontaktinį ugdymo procesą, neleidžiant virusui išplisit į staigų bendruomenėse. Pirmosios testus jau atliko Senamiesčio mokyklos ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos bendruomenės.

Gauti tyrimų rezultatai patvirtino, kad testuota ne veltui – gautas teigiamas vieno kaupinio rezultatas, todėl bus atliekami pakartotiniai tyrimai. Nustatyta, kad teigiamas testas yra ne vaiko, o suaugusio asmens (mokyklos darbuotojo). Jei nebūtų identifikuotas  atvejis, COVID-19 infekcijai vėl būtų atvertos durys į mokyklos bendruomenę. Testavimui taikant kaupinių metodą siekiama apsaugoti mokinius, pedagogus, kitus mokyklos darbuotojus ir jų šeimas bei užkirsti kelią koronavirusui plisti.

Moksleiviai į Plungės rajono švietimo į staigas raginami grį žti palaipsniui. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus turima informacija, preliminariai visos 5  Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos pradinukų klasės po atlikto testavimo mokytis kontaktiniu būdu į klases grį žta nuo kovo 29 dienos, taip pat – ir 3 Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos bei 2 „Babrungo“ progimnazijos pradinukų klasės. Po Velykų mokytis kontaktiniu būdu norą išreiškė Kulių, Platelių gimnazijų bendruomenės bei Šateikių pagrindinė mokykla. Pirmadienį sprendimą dėl kontaktinio mokymo planuoja priimti „Ryto“ bei  Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus mokyklų bendruomenės.

Stebint COVID-19 plitimo aplinkinėse savivaldybėse dinamiką, akivaizdu, kad atsipalaiduoti dar kiek per anksti, todėl prašome plungiškių supratingumo  – bus saugiau, jei moksleiviai į klases grį š palaipsniui, taikant kaupinių metodą, kad būtų užkirstas kelias pernešti infekciją ir jai plisti.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.