Viktorinoje Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti rungėsi mokiniai

2018-11-26

 Lapkričio 23 d. Plungės rajono savivaldybės administracijoje šurmuliavo vaikai, susirinkę į viktoriną Europos atliekų mažinimo savaitei 2018 m. paminėti.

 Plungės rajono savivaldybė prisijungė prie Aplinkos ministerijos kvietimo organizuoti renginius, susijusius su vienkartinio plastiko naudojimo mažinimu ir prevencija. Į viktoriną Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti pakvietėme Plungės rajono švietimo į staigų penktokų – šeštokų komandas. Vaikai, besiruošdami viktorinai, parengė ir žaismingus prisistatymus. Net aštuonios komandos iš Šateikių pagrindinės, „Ryto“ pagrindinės ir Plungės Senamiesčio mokyklų, Plungės „Babrungo“ progimnazijos, Kulių ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijų susirungė ir pasitikrino savo žinias apie plastiko gaminių naudojimą, teisingą atliekų tvarkymą, vienkartinio plastiko pakeitimo kitais gaminiais galimybes bei rūšiavimo naudą. Vienas svarbiausių klausimų buvo apie atliekų tvarkymo prioritetus. Svarbiausias prioritetas – atsakingas vartojimas, o atliekų šalinimas sąvartynuose yra paskutinėje vietoje.

 Komandų atsakymus vertino Vietos ūkio skyriaus specialistas Karolis Timofejevas ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos atstovė, gamtininkė, knygų autorė Marija Jankauskienė.

 Viktorinos dalyviai turėjo galimybę pamatyti UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ parengtą filmą „Atliekų kelias“ bei Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos filmą apie parko vertybes.

 Visus viktorinos dalyvius pasveikino ir renginio organizatorių tvariomis dovanėlėmis apdovanojo meras Audrius Klišonis ir Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistė (ekologė) Edita Lydienė. Nugalėtojais paskelbti Plungės Senamiesčio mokyklos 6 kl. komanda (mokytoja Dalia Daratytė), Plungės r. Kulių gimnazijos komanda (mokytoja Judita Narutavičienė) ir Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos 6 kl. komanda (mokytoja Vitalija Gladiševa).

 Sveikiname visus dalyvavusius! Dėkojame komandas atlydėjusioms mokytojoms.

 Mažinkime plastiko atliekų kiekius visi kartu.

 

 Vietos ūkio skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.