Viešėjo Plungės ir Mendeno draugystės ryšių pradininkė Kristina Š rioder

2018-06-29

 

Birželio 29 dieną Savivaldybėje meras Audrius Klišonis priėmė Plungės garbės pilietę Kristiną Šrioder, jos sutuoktinį Rudolfą ir šios poros bičiulius Antję ir Klausą Jurgeną Krabbes, kuriuos lydėjo Plungės–Mendeno draugystės klubo „Vartai“ prezidentas Raimondas Doviltis bei Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė.

Taip jau susiklostė aplinkybės, kad būtent K. Šrioder dėka tarp Mendeno ir Plungės dar 1989 metais užsimezgė pirmieji ryšiai, mat mūsų mieste gyveno šios moters pusbrolis Eugenijus Barniškis. Bėgant metams draugystę užmezgė vis daugiau žmonių. Mendenas yra pirmasis miestas Vakarų Europoje, kuris oficialiai su Plunge pasirašė draugystės ir bendradarbiavimo sutartį.

„Mendeno dėka Plungė į Europos Sąjungą įstojo dešimčia metų anksčiau nei Lietuva“, – per priėmimą pas merą taikliai pastebėjo R. Doviltis.

K. Šrioder daug metų buvo „Mendenas–Plungė“ klubo Mendene prezidentė. 2003 metais jai buvo suteiktas Plungės garbės pilietės vardas. Meras A. Klišonis pažymėjo, kad visada malonu susitikti su K. Šrioder, kurią geru žodžiu mini ne vienas mūsų rajono gyventojas.

„Iš tiesų mano vyras Rudolfas inicijavo šią kelionę. Dabar kalba, kad atvyko čia, į Plungę, paskutinį kartą, ir tai jis vadina atsisveikinimo turnyru, tačiau šitaip pastaraisiais metais jis sako kiekvieną kartą, kai vyksta į Lietuvą… Jis – Rudolfas – širdyje didesnis lietuvis nei aš! Mes Plungėje sutikome tiek daug gerų, talentingų žmonių, per tuos draugystės metus nutiko daug nuostabių istorijų, kurias dažnai mėgstame prisiminti ir pakartoti, kaip mums čia gera. Atsimenu Plungę, kokia ji buvo, kai atvykau pirmąjį kartą, matau, kaip ji atrodo šiandien. Man čia viskas labai patinka“, – kalbėjo K. Šrioder.

Viešnagei į Plungę atminti meras A. Klišonis Garbės pilietei K. Šrioder įteikė M. Oginskio rūmų paveikslą ir paprašė pasikabinti jį namuose, kad nuolat primintų, jog plungiškiai prisimena K. ir R. Šrioderius ir vertina jų draugystę.

Meras A. Klišonis taip pat pasidžiaugė, kad šiemet Plungės miesto šventės renginiuose dalyvavo naujasis Mendeno meras Martinas Wachteris, kuriam, beje, ši kelionė buvo pirmoji išvyka pas Mendeno partnerius užsienyje. A. Klišonis pažymėjo, kad dvišalio pokalbio metu aptarė tolimesnes dviejų miestų partnerystės vystymo kryptis.

 

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.