Verslininkai suinteresuoti gerinti miesto pramonės rajono infrastruktūrą

2018-10-10

 

 

Ankstų spalio 10-osios rytą Savivaldybėje įvyko tradicija tapę Verslo pusryčiai, per kuriuos rajono vadovai ir Savivaldybės administracijos specialistai susitinka su smulkiojo, vidutinio ir stambaus verslo atstovais ir aptaria įgyvendinamus ar planuojamus įgyvendinti projektus, pasidalija įžvalgomis dėl tolimesnio miesto infrastruktūros vystymo perspektyvų.

Per rugsėjį vykusius Verslo pusryčius daug kalbėta apie vadinamojo pramonės kvartalo (Pramonės prospekto, Salantų, Lentpjūvės, Stoties gatvių) infrastruktūros gerinimą. Verslas šioje Plungės miesto dalyje vėl atsigauna, todėl natūralu, kad čia veikiančių įmonių savininkai turėjo klausimų dėl gatvių dangų, šaligatvių, apšvietimo, lietaus kanalizacijos ir vandentiekio sistemų gerinimo, dėl eismo schemos, kuri sunkiasvoriam transportui garantuotų patogų susisiekimą į verslo objektus.

Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas Egidijus Rapalis buvo išreiškęs nuogąstavimų, kad pramonės rajone nėra veikiančių hidrantų, kurie pasitarnautų ugniagesiams, jei kiltų gaisras. Verslo pusryčiuose dalyvavęs bendrovės „Plungės vandenys“ direktorius Antanas Borumas informavo, kad mieste yra 203 hidrantai, kurie vienas nuo kito išdėstyti 200-300 metrų atstumu. Jų patikrą kasmet vykdo Priešgaisrinė tarnyba, kuri, pastebėjusi gedimą, pareikalauja padėtį ištaisyti. Pasak A. Borumo, hidrantus buvusios „Sidonos“ bendrovės ir „Vičiūnų“ įmonių grupės teritorijose turi prižiūrėti jų šeimininkai.

Per Verslo pusryčius rastas kompromisas dėl pramonės rajono gatvių apšvietimo sistemos įrengimo ir šaligatvių tiesimo. Mero A. Klišonio siūlymu, šaligatviai būtų klojami atskiromis atkarpomis iš Plungės miesto seniūnijos lėšų pagal sudarytus grafikus. Apšvietimo sistemų įrengimo projektavimo kaštus galėtų apmokėti verslininkai, o Savivaldybės lėšomis būtų apmokama už apšvietimo sistemos įrengimo darbus.

E. Rapalis perdavė pramonininkų prašymą organizuoti pramonės rajone susisiekimą viešuoju transportu. Tam būtina numatyti ne tik dar vieną autobusų maršrutą, bet ir įrengti keletą stotelių autobuso lauksiantiems keleiviams.

Naudodamiesi proga verslininkai griežtai pasisakė prieš tai, kad Plungės autobusų stoties teritorija (prie tunelio po geležinkeliu) būtų suteikta kokiam nors prekybos centrui statyti. Verslininkai pageidavo, kad čia būtų erdvi automobilių stovėjimo aikštelė.

Per Verslo pusryčius buvo kalba apie planuojamą vakarinį Plungės aplinkkelį. Savivaldybės administracijos specialistai pateikė tris galimus aplinkkelio variantus, tačiau realiausias variantas, kad tranzitinis transportas ateityje iš pietinio priemiesčio į Šiaulių–Palangos plentą bus nukreiptas per Stonaičius ir Prūsalius.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.