Verslininkai laukia sprendimų dėl pramonės rajono infrastruktūros būklės gerinimo

2019-06-25

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas susitiko su grupe Plungės rajono pramonininkų sąjungos narių pasikalbėti apie konkrečias galimybes gerinti miesto pramonei skirto kvartalo infrastruktūrą.

Plungės pramonininkų sąjunga birželio 17 dieną oficialiai kreipėsi į Savivaldybės administracijos vadovą ir raštu išdėstė savo pastebėjimus dėl nepatenkinamos Plungės miesto pramonės rajono susisiekimo infrastruktūros būklės.

Pasak verslininkų, pramonei skirto kvartalo vaizdas nereprezentuoja Plungės savivaldybės veido, nors vietos pramonė ženkliai didina savivaldybės biudžeto pajamas. Eismo sauga šiame kvartale neatitinka Europos Sąjungos darnaus judumo reikalavimų.

Darbdaviai išreiškė susirūpinimą, kad dirbantiesiems nėra sąlygų patogiai ir saugiai atvykti į darbą, o po darbo išvykti į namus: trūksta pėsčiųjų ir dviračių takų, apšvietimo, prie pamainų darbo grafiko pritaikytų viešojo transporto paslaugų.

„Ar realu, kad Plungės rajono savivaldybėje viešuoju transportu (autobusais) gyventojai galės važinėti nemokamai?“ – klausė Savivaldybės administracijos direktoriaus M. Kauno nuomonės Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas Antanas Borumas.

M. Kaunas neatmetė tokios galimybės, nes pavyzdžių kaimyninėse šalyse jau esama, tuo labiau, kad „Plungės autobusų parkas “ iš keleivių vežimo dėl sumažėjusių žmonių srautų mažai uždirba. Jei būtų galima važinėti be bilietų, važiuojančiųjų autobusais būtų žymiai daugiau, be to, atsiimtų keleivių kontrolės kaštai.

Savivaldybės administracijos direktorius pristatė verslininkams preliminarią schemą, kaip planuojama tvarkyti pramonės kvartalo susisiekimo infrastruktūrą, dangas ir apšvietimą, tačiau konkrečios datos, kada šis planas bus pradėtas įgyvendinti, neįvardijo.

Pasak M. Kauno, pirmiausia reikia suskaičiuoti, kiek šie darbai savivaldybei kainuos. Savivaldybės administracijos direktorius akcentavo, kad suplanuotus darbus reikia padaryti gerai. Tai reiškia, kad iš pradžių būtina išsiaiškinti, koks pramonės kvartale yra ir požeminių komunikacijų tinklas, kad, pavyzdžiui, sutvarkius, lietaus kanalizacijos tinklus po kiek laiko nereikėtų atstatytų dangų vėl išgriauti dėl elektros linijos tvarkymo ar pan. Darbus reikėtų dirbti kompleksiškai.

Verslininkas Vidmantas Jonika kalbėjo, jog pramonės kvartale yra dar daug turto, kuris neturi šeimininko, pavyzdžiui – techninio vandens trasos, šilumos ir garo trasos, paklotas didelio galingumo elektros kabelis ir pan.

Verslininkai kalbėjo, jog pramonės įmonėms būtina užtikrinti aukšto patikimumo vandens tiekimo paslaugą, todėl vandentiekio trasas reikėtų sujungti į žiedą, kad kiekvienam pramonės objektui būtų garantuoti du vandens gavimo šaltiniai.

Susitikimo su Savivaldybės administracijos direktoriumi metu verslininkai domėjosi ir kitais Plungėje jau įgyvendinamais ar dar tik planuojamais įgyvendinti projektais: Plungės jūros pakrančių sutvarkymo, universalaus sporto centro (su baseinu) statybos ir kt.

Pramonininkai sakė esantys pasirengę būti Savivaldybei socialiniais partneriais, teikti patarimus įvairiais klausimais.

 

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.