Vasarą stovyklavo per tūkstantįrajono moksleivių

2018-09-25
Vasara su futbolu
VšĮ „Minijos žirgynas“
VšĮ „Robotikos Akademija“
Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla, stovykla „Judėjimo džiaugsmas“
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, stovykla „Pažink save ir savo kraštą“

 

 

Šiemet Plungės rajono savivaldybės taryba skyrė 30 tūkstančių eurų vaikų vasaros stovyklų veikloms finansuoti. Birželį, liepą ir rugpjūtį rajone įgyvendintos 27 vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programos, kurių veiklose dalyvavo per 1 000 vaikų. Daugiau kaip pusė vaikų buvo iš nepasiturinčių šeimų ar šeimų, patenkančių į rizikos grupes. Vyko įvairūs užsiėmimai – nuo sporto iki techninės kūrybos, dauguma jų – gamtoje. Vadovai organizavo išvykas prie jūros, keliones traukiniu, supažindino vaikus su mūsų rajono lankytinomis vietomis. Stovyklautojai mokėsi tolerancijos, pagarbos, dirbti ir pramogauti kolektyvuose.  

Viešoji įstaiga „Plungės futbolas“ Liepojoje ir Plateliuose vykdė penkias stacionarias ir dvi dienines stovyklas „Vasara su futbolu 2018“, kuriose dalyvavo 57 vaikai. Per užsiėmimus sustiprintas komandinis žaidimas ir sukurtas geresnis komandos vidinis psichologinis fonas, pasitikėjimas komandos vadovu, sustiprinti vaikų socialiniai gebėjimai. Mokyta teikti vienas kitam pagalbą. Per užsiėmimus skatinta sveika konkurencija, ugdyta lyderystė.

Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla organizavo dieninę sportinę stovyklą „Judėjimo džiaugsmas“. Šioje stovykloje dalyvavo apie 20 vaikų.

Prie puikios iniciatyvos ir vaikų užimtumo vasarą prisidėjo VšĮ „Minijos žirgynas“. Dieninėje stovykloje jos dalyviai susipažino su žirgų priežiūros ir elgesio, jojimo sporto pagrindais. Ateityje žirgynas planuoja ir toliau tęsti bei plėsti programą, skatinti kuo daugiau vaikų ir jaunimo leisti laisvalaikį su žirgais, o kitą vasarą pakviesti dar daugiau vaikų, norinčių pažinti žirgus. Šie protingi gyvūnai itin teigiamai veikia jaunų žmonių pasaulėjautą.

Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos Stalgėnų skyrius organizavo dieninę stovyklą. Vaikai turėjo galimybę dalyvauti edukacinėse programose: vyko į Kretingos dvaro saldaininę, mokėsi kalvio amato, lankėsi muziejuose, rengė turistinius žygius.

VšĮ „Robotikos akademija“ organizavo 7 pamainas dieninių stovyklų vaikams nuo 6 iki 14 metų. Užsiėmimų metu per žaidimą ir motyvuojančias priemones (LEGO robotai) stovyklautojai susipažino su STEAM disciplinomis. Tokio pobūdžio stovyklos siekia sudominti vaikus mokslo ir technikos naujovėmis bei skatina gilinti žinias tiksliųjų mokslų srityse.

Plungės socialinių paslaugų centro Globos centras organizavo stacionarią stovyklą „Pašėlusi vasara“, kuri  truko devynias dienas. Veiklų vaikams numatyta įvairių: apsilankymas laikrodžių muziejuje, lipimas į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bokštą.  Praplėtus vaikų akiratį patobulėjo ir jų bendravimo, bendradarbiavimo, lyderystės įgūdžiai. Akivaizdu, kad vaikams reikalingos tokios stovyklos, kuriose užtikrinamas kokybiškas užimtumas patraukliomis, vaikų pageidaujamomis priemonėmis, skatinamas aktyvumas, gerinami socialiniai, bendravimo gūdžiai, o tuo pačiu vykdoma ir prevencinė veikla.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo  dieninę stovyklą „Visi skirtingi – visi lygūs“ rizikos grupių vaikams, kurie turiningai leido laisvalaikį, buvo įtraukti į įdomias veiklas. Vaikai buvo pamaitinti, jiems sukurta saugi aplinka. Per užsiėmimus  ugdyti jų darbo ir higienos įgūdžiai, bendravimo kultūra.

VšĮ „Klaipėdos žingsnis“ rugpjūtį vykdė programą „Šokio vasara“ vaikų saviraiškai ugdyti. Įvairių žanrų šokių treniruočių metu stovyklautojai lavino kūrybiškumą ir įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Žaidimai, sporto pratimai, šokių treniruotės – viskas kartu turėjo teigiamos įtakos vaikų fizinei sveikatai.

Plungės rajono Kulių gimnazija organizavo dieninę bendro pobūdžio stovyklą socialiai remiamiems vaikams, kurie daug keliavo ir turėjo galimybę susipažinti su Plungės ir kaimyninių rajonų lankytinomis vietomis. Vaikams buvo suteikta galimybė pažinti gimtąjį kraštą, jei to galbūt neleidžia šeimos materialinė ir socialinė padėtis. Stovyklą lankantys vaikai užsiėmė ir įdomia kūrybine veikla. Smagiausia, kad turėjo galimybę išvykti į ekskursijas toliau nuo gyvenamosios vietos. Tai suteikė daug gerų emocijų.

Plungės Senamiesčio mokykloje vyko WIESCO anglų kalbos vasaros dienos stovykla „Plėskime akiratį bendraudami angliškai“. Į šią stovyklą iš JAV atvyko šeši mokytojai savanoriai, tarp kurių – ir pensinio amžiaus universiteto profesorius bei trys JAV gimnazijų asistentai, kurie vedė mokiniams įvairius užsiėmimus. Dalyvavo trečių-aštuntų klasių mokiniai, kurie kartu šoko, dainavo, žaidė įvairius žaidimus, gamino maistą, dalyvavo talentų šou. Ypač aktyvi veikla skatino mokinius ne tik mokytis, bet ir susipažinti su kitų tautų kultūra, papročiais, tradicijomis, dalytis gerąja patirtimi.

Viešnagės metu svečiai iš Amerikos ir Armėnijos kartu su Plungės Senamiesčio mokyklos komanda dalyvavo tradicinėje Joninių šventėje. Tai pat vyko į Palangą ir pirmą kartą maudėsi Baltijos jūroje, o kai kurie pabuvojo ir Vilniuje, į UNESCO paveldą įtrauktoje Dainų šventėje.

Plungės Senamiesčio mokykla taip pat organizavo dieninę stovyklą „Pažink save ir supantį pasaulį“. Buvo daug išvykų, edukacinių programų, meninių terapijos seansų.

Plungės sporto ir rekreacijos centras Šventojoje organizavo stacionarią krepšinio stovyklą „Viesulas“ bendram ir fiziniam vaikų pasirengimui gerinti, motyvacijai skatinti, socialinei  kompetencijai, komandos ryšiui, bendravimo įgūdžiams stiprinti. Šventojoje stacionarią vaikų stovyklą organizavo ir „Plungės dziudo“ klubas.

Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija organizavo stovyklą „Pažink save ir savo kraštą“.  Mokiniai susipažino su  pynimo iš vytelių technika bei medžio drožyba. Lankėsi kaimiškose D. Platakienės ir R. Laimos sodybose, Žemaitijos nacionalinio parko muziejuje, susipažino su Platelių svirno ekspozicija, grožėjosi ŽNP gamtovaizdžiais iš apžvalgos bokšto, smagiai leido laiką prie ežero. Apžiūrėjo Klaipėdos jūrų muziejaus ekspozicijas, stebėjo delfinų pasirodymą, vaikščiojo jūros pakrante. Alsėdžiuose lankė žymiausias miestelio vietas – Stiptinę ir Žvėrinyčią – čia prisiminė senus pasakojimus apie šias vietas. Stovykloje sportavo, kūrė, bendravo.

Šateikių pagrindinė mokykla organizavo dieninę stovyklą „Vaikų emocijų stiprinimas per netradicines veiklas“. Dešimt dienų vaikai keliavo, ugdė meninius gebėjimus, bendravimo įgūdžius, mokėsi sveikos gyvensenos. Kiekviena diena buvo orientuota vis į kitokią naują veiklą. 

Plungės baidarių ir  kanojų orientavimosi sporto ir turizmo klubas „Versmė“ organizavo turistinę sportinę stovyklą Ignalinos rajone. Gyvendami neįprastomis gyvenimo sąlygomis, jaunuoliai įgijo orientavimosi gamtoje, savarankiškumo, socialinių įgūdžių, pagilino saviraiškos kompetencijas.

Platelių meno mokykla organizavo meninę stacionarią stovyklą „Lietuvos 100-metį švenčiam muzikuodami“. Stovykla truko penkias dienas, vyko meistriškumo pamokos, vaikai keliavo, lankė muziejus, važinėjosi dviračiais aplink Platelių ežerą, stovyklavo.

Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla organizavo bendro pobūdžio dieninę stovyklą „Gera būti kartu“. Stovykla vyko dvi savaites, vaikai dalyvavo edukacinėse programose Plateliuose, Palangoje, Plungėje. Aplankė Gintaro muziejų, lavino meninius įgūdžius, žiūrėjo filmus.

Plungės sporto klubas „Makabi“  organizavo stacionarią sportinę stovyklą. Dešimt dienų vaikai aktyviai sportavo, ugdė krepšinio įgūdžius, mokėsi sveiko gyvenimo būdo.

Plungės vaikų futbolo klubas „Žiogelis“ organizavo dvi sportines dienines stovyklas prie Platelių ežero „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Vaikai buvo mokomi plaukti arba tobulinti plaukimo įgūdžius. Ši stovykla vyksta kasmet, užsiėmimai vaikams teikia didžiulį malonumą, ir tėvams smagu, kai jų vaikai išmoksta saugiai elgtis vandenyje.

  „Vasara su futbolu”
  Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, stovykla „Pažink save ir savo kraštą“


Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.

  Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla, stovykla „Judėjimo džiaugsmas“

  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.