Vardinė VOTATA stipendija – tiksliuosius mokslus pasirinkusiai plungiškei

2021-09-03

Jau ketvirti metai paramos fondas VOTATA gabiems Plungės krašto abiturientams skiria vardines stipendijas pirmiems studijų metams. Šiemet vardinė fondo stipendija skirta dar vienai gabiai Plungės „Saulės“ gimnazijos abiturientei Deimantei Raudytei.  

Mokslo pirmūnė ir sporto pasiekimais lengvojoje atletikoje galinti pasigirti plungiškė studijuos tiksliuosius mokslus Kauno technologijos universitete. Mergina studijuos informacines sistemas valstybės finansuojamoje studijų programoje. Tai yra viena pagrindinių vardinės stipendijos skyrimo sąlygų. Skiriant vardinę stipendiją, labai svarbūs prašymą teikiančio abituriento mokymosi rezultatai: valstybinių egzaminų, metinis dvyliktos klasės pažymių vidurkis, taip pat pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui.

Paramos fondo VOTATA tikslas išlieka tas pats – vardinėmis stipendijomis remti gabius Plungės krašto jaunuolius, kuriems reikalingas finansinis palaikymas dėl ribotų šeimos finansinių galimybių,  kad galėtų rinktis studijas aukštojoje mokykloje. Pasak paramos fondo vadovės Vitalijos Ročės, įvertinus pajamas, tenkančias šeimos nariui, norėtųsi padėti visiems teikiantiems prašymus gauti vardinę stipendiją. Deja, surinkti pakankamai lėšų iš rėmėjų dar kelioms vardinėms stipendijoms kol kas sudėtinga. Kasmet surenkamos paramos pakanka tik vienai stipendijai.

„Reikia itin atidžiai vertinti kandidatus, jų mokymosi rezultatus, pasiekimus, šeimos finansines galimybes. Kiekvienas atrankos kriterijus skaičiuojamas pagal tam tikrą koeficientą, vertinamas keturių geriausiai išlaikytų valstybinių egzaminų vidurkis, lyginamos šeimos nariui tenkančios mėnesio pajamos. Ir tikrai gaila, kai įvertinęs matai, kad parama būtų labai reikalinga, bet gali pasirinkti tik vieną studentą. Norėtųsi suteikti stipendijas visiems besikreipiantiems, kurie atitinka kriterijus. Juk paramos prašo, nes reikia,“ – sako fondo vadovė.

Konkurencija gauti vardinę stipendiją buvo mažesnė pirmaisiais ir antraisiais paramos fondo veiklos metais. „Kai tik įkūrėme VOTATA fondą, buvo tiesiog daugiau užklausų elektroniniu laišku ar telefonu, mažiau – siunčiančių paraiškas. Pernai ir šiais metais besikreipiančių buvo daugiau. Džiugu, kad pradėjome gauti paraiškų ir iš Plungės rajono gimnazijų,“ – dalijasi Vitalija Ročė.  

Nors pernai paramos fondo tikslas buvo skirti dvi stipendijas ir padidinti mėnesio stipendijos dydį, to padaryti nepavyko. Nesurinkta pakankamai paramos, nors iškelti tikslai geri. Pernai atsirado ir galimybė aukoti per aukok.lt platformą, taip pat užsakyti paramos prenumeratą naudojant contribee.com svetainę.

Fondo vadovė džiaugiasi, kad nors ir metais vėliau negu planuota, pavyks padidinti mėnesio stipendiją nuo 15­0 eurų iki 200 eurų. „Šiais metais studijas pradėjusi abiturientė Deimantė kas mėnesį gaus jau 200 eurų stipendiją, pradedant pirmuoju studijų mėnesiu, ir taip iki 2022 m. birželio. Iš viso – 2000 eurų. Parama vardinei stipendijai paaukota juridinių ir fizinių asmenų. Nors didžiausia dalis – fizinių asmenų, palaikančių plungiškius ir norinčių aukoti labai tikslingai ir konkrečiai. Deja, kol kas pasiekti Plungės verslininkus sudėtinga  – nepavyksta priprašyti paramos. Parėmė tik kelios įmonės. Tikiuosi, kad daugėja prašančių – daugės ir aukojančių,“ – viltimi plėsti vardines stipendijos gavėjų skaičių dalijasi VOTATA vadovė.

Paramos gavėjas: Paramos fondas VOTATA
Paramos gavėjo kodas 304713406
Sąskaitos numeris LT674010051004169414
Bankas Luminor, AB

Daugiau apie paramos fondą VOTATA – www.votata.lt
Jūsų klausimai –
el. p. adresu votata.fondas@gmail.com arba tel.  8 620 86 070.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.