Valstybinių švenčių dienomis būtina iškelti vėliavą

2019-02-11

Plungės  rajono savivaldybės administracija primena rajono gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką. Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybės vėliavos naudojimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų į statymas ir Vyriausybės nutarimas „Dėl Lietuvos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo“.

Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą. Ji gali būti keliama prie pastatų (ant stiebų, į rengtų priešais pastato fasadą), virš ar ant pastatų. Lietuvos valstybės vėliava keliama prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei į staigų, į monių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat prie gyvenamųjų namų valstybės švenčių dienomis:  

Lietuvos valstybės vėliava prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir į staigų iškeliama šiomis atmintinomis ir kitomis dienomis:

Informuojame, kad visi piliečiai privalo gerbti vėliavas. Jos turi atitikti į statymo nustatytus reikalavimus, būti tvarkingos ir nenublukusios. Naktį vėliava turi būti gerai apšviesta ir matoma. Ant vėliavos negalima rašyti ar kitaip jos gadinti.

Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė. Administracinių nusižengimų kodekso 519 straipsnis „Vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimas“ numato:

  1. Lietuvos valstybės vėliavos, užsienio valstybės, Europos Sąjungos ar tarptautinės viešosios organizacijos vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas užtraukia į spėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir į staigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dešimt iki dvylikos eurų ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir į staigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dešimt iki šešiolikos eurų.

  2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir į staigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dvylikos iki šešiolikos eurų ir valstybės ir savivaldybių institucijų ir į staigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų.

 

Savivaldybės inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.