Užterštas gruntas vežamas utilizuoti

2020-01-08
 

 

 

Šią savaitę šiaurinėje miesto dalyje gyvenantys plungiškiai, eidami Dariaus ir Girėno ar aplinkinėmis gatvėmis, lankydamiesi prie krioklio ar parke, atkreipė dėmesį į ore tvyrantį nemalonų dujų kvapą. Tiek Bendrasis pagalbos centras, tiek Savivaldybės ekologė bei civilinės saugos specialistas sulaukė daug gyventojų skambučių. Žmonės reiškė susirūpinimą dėl stipraus kvapo, kuris, jų nuomone, sklido iš buvusios pieninės teritorijos arba šiuo metu rekonstruojamo šalia esančio pastato (buvusios  „Žemaičio“ laikraščio redakcijos).

Sausio 7-8 dienomis rekonstruojamo pastato sklypą apžiūrėjo Savivaldybės administracijos vyr. specialistas (civilinei saugai) Vidmantas Mončys, ekologė Roberta Jakumienė, viešosios tvarkos pareigūnas Antanas Gedrimas, taip pat Visuomenės sveikatos centro, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, aplinkos apsaugos  specialistai. Sklypo savininkas paaiškino, kad rekonstruojant  pastatą sklypo teritorijoje rado sovietmečiu naudotas keturias požemines dujų talpyklas, vienoje esą buvo likęs nenustatytas kiekis dujų. Talpyklos buvo iškastos ir išvežtos. Atliekant žemės darbus ir pajudinus gruntą, į kurį iš sutrūnijusių talpyklų buvo ištekėjusios jose buvusios medžiagos, pasklido nemalonus kvapas. Nors dujos yra bekvapės, į jas paprastai įmaišoma aitrų kvapą skleidžiančių medžiagų, kurios žmogui signalizuoja apie galimą dujų nuotėkį.

Kartu su Savivaldybės administracijos specialistais įvykio vietoje lankęsi  Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistai Nerijus Ablingis ir Tadas Andruška įvertino aplinkybes ir informavo, kad dėl šio įvykio grėsmės žmonių sveikatai ir aplinkai nėra. Rekonstruojamo sklypo savininkas įpareigotas išvežti utilizuoti užterštą gruntą į pavojingųjų ir nepavojingųjų  atliekų tvarkymu užsiimančią UAB „Toksika“. Ilgai nedelsus, trečiadienio rytą, buvo pradėti užteršto grunto krovos ir transportavimo darbai.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Sauliaus Narkaus (laikraštis „Plungė”) nuotraukos


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.