Užsienio reikalų ministerijoje pristatytos galimybės skatinti ryšius su užsienyje gyvenančiais lietuviais

2018-03-20

 

 

Kovo 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje buvo surengtas Lietuvos savivaldybių atstovams skirtas „Globalios Lietuvos“ programą pristatantis seminaras, kurio metu pristatytos galimybės savivaldybėms aktyviau įsitraukti į diasporos politiką, plėsti ryšius su užsienyje gyvenančiais lietuviais, kviesti juos aktyviai dalyvauti savo gimtųjų miestų ir rajonų gyvenime, skatinti grįžti, suteikti  kokybišką informaciją ir paslaugas. Į seminarą atvyko atstovai iš 50 Lietuvos savivaldybių, dalis jų –  naujai paskirti koordinatoriai ryšiams su užsienio lietuviais. Seminare dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Mantas Česnauskas.

Sveikindamas seminaro dalyvius užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pažymėjo, kad daugeliui užsienyje gyvenančių lietuvių ryšys su gimtuoju miestu ar savivaldybe yra vienas esminių elementų, siejančių juos su Lietuva, todėl savivaldybės gali ir turi tapti viena iš pagrindinių „Globalios Lietuvos“ grandžių, jungiančių užsienyje gyvenančius lietuvius su Lietuva. Viceministras palinkėjo, kad  seminaras taptų tvirtu žingsniu kokybiškesnių ir veiksmingesnių Lietuvos savivaldybių ir užsienyje gyvenančių lietuvių ryšių link.

Seminaro dalyviams buvo pristatyta „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į Lietuvos gyvenimą – kūrimo programa, projektas „Globalūs regionai. Bendradarbiavimo su savivaldybėmis galimybes pristatė projekto „Renkuosi Lietuvą“ atstovai, konsultuojantys į Lietuvą norinčius grįžti ir jau sugrįžusius asmenis. Patirtimi, buriant užsienyje gyvenančius lietuvius, pasidalijo projekto „City alumni“ ir profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ atstovai.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.