Užimtumo didinimo programai gauta mažiau lėšų

2019-01-09

 

Plungės rajone nedarbo lygis yra vienas mažesnių, lyginant su kaimyninėmis savivaldybėmis. Gali būti, jog ši aplinkybė turėjo į takos, kad Užimtumo didinimo programos į gyvendinimui Plungės rajono savivaldybėje šiemet gauta mažiau lėšų, nei pernai.

Užimtumo didinimo programos į gyvendinimui Plungės rajono savivaldybėje 2018 metais apskaičiuotas valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetui lėšų poreikis buvo 160,9 tūkst. eurų, planuota  į darbinti 50 darbo ieškančių asmenų. Faktiškai gauta 71,6 tūkst. eurų. 2018 metais Užimtumo didinimo programos priemonėse buvo į darbinti 47 asmenys, iš jų 18 asmenų buvo piniginės socialinės paramos gavėjai. Asmenys Užimtumo didinimo programos priemonėse vidutiniškai dirbo po 2,5 mėnesio.

2019 metų Užimtumo didinimo programa buvo paruošta 2018 metų spalio mėnesį ir teisės aktų nustatyta tvarka pateikta svarstyti Trišalei komisijai prie Klaipėdos teritorinės darbo biržos. Programos priemonės skirtos bedarbiams ir piniginės socialinės paramos gavėjams integruotis į darbo rinką, atstatyti socialinius ir darbo į gūdžius ir didinti Plungės rajono gyventojų užimtumą. Numatyta, kad į darbinti žmonės tvarkys Plungės rajono savivaldybės bendro naudojimo viešąsias erdves, atliks kitus laikino pobūdžio visuomenei naudingus darbus.

2019 metų lėšų poreikis minėtai programai buvo apskaičiuotas, vadovaujantis  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtinta Specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams lėšų apskaičiavimo metodika, ir siekė 146,08 tūkst. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro į sakymu programai skirta 59,2 tūkst. eurų. Apie tai Plungės rajono savivaldybės administracijos seniūnus Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė informavo sausio 7 dieną.

Atsižvelgus į gautas valstybės biudžeto lėšas, 2019 metais siūloma organizuoti laikino pobūdžio darbus 30 asmenų, kurie bus į darbinami 1-6 mėnesių laikotarpiui.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.