Tuberkuliozė kasmet nusineša žmonių gyvybes

2018-10-19

Tuberkuliozė (TB) yra viena iš infekcinių ligų, nuo kurios pasaulyje daugiausiai miršta žmonių.

Šiais metais naujų atviros plaučių tuberkuliozės atvejų Telšių r. sav. – 18, iš jų  mirė 3, recidyvų (atkrytis) buvo 1 ir vienas mirė. Mažeikių r. sav. – 15 naujų susirgimų atvira plaučių tuberkulioze ir 3 recidyvai, o mirė nuo tuberkuliozės vienas ligonis. Plungės r. sav. šiemet registruoti nauji atviros plaučių TB 6 susirgimai, recidyvai 2, mirusių nuo TB nebuvo. Rietavo sav. naujų atviros plaučių TB atvejų šiais metais nebuvo, tik vienas recidyvo atvejis.

Tuberkuliozė plinta nuo žmogaus žmogui per orą su lašeliais. Kai žmonės, sergantys plaučių TB, kosėja ir čiaudi, jie išskiria TB sukėlėjus į orą, Kad asmuo užsikrėstų, pakanka į kvėpti kelias šias bakterijas, kurios mažuose lašeliuose gali tvyroti nevėdinamoje patalpoj. Dažniausiai užsikrečiama ilgai ir artimai kontaktuojant su sergančiuoju atvira tuberkulioze asmeniu ir didžiausia tikimybė užsikrėsti yra šeimos nariams, bendradarbiams ir kitiems artimame kontakte esantiems žmonėms. 

Saugokimės nuo tuberkuliozės stiprindami sveikatą, laikydamiesi sveikos gyvensenos principų, asmens higienos taisyklių, profilaktiškai tikrindamiesi sveikatą. Sumažinkime užsikrėtimo tuberkulioze riziką – vėdinkime patalpas!

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento inf.
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.