Trečiadienįbus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

2019-04-15

Šių metų balandžio 17 d. bus vykdomas gyventojų perspėjimo sistemos patikrinimas. Tuo tikslu 11.52 val. bus į jungtos elektros sirenos, kurios kauks 3 min. Sirenos bus į jungtos Plungės mieste, Kulių, Šateikių, Žemaičių Kalvarijos, Platelių ir Alsėdžių  seniūnijų pagrindinėse gyvenvietėse. Gyventojai, sirenoms baigus kaukti, bus informuojami ne tik per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius bei vietinius transliuotojus, bet ir trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus, jeigu juose yra į diegta korinio transliavimo funkcija. Todėl rekomenduojama gyventojams nusistatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimams priimti.

Taip pat primename, kad, išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama į sijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos į jungiamos du kartus per metus, kai atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, gyventojai perspėjami į jungus sirenas ar pranešimais į mobiliuosius telefonus. Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia, t. y. 11.52 val., ir tęsis iki 12.03 val. Pranešimai bus kartojami kas 1 minutę. Jei telefono nustatymai atlikti teisingai, telefonas priims tik vieną pranešimą.

 Gyventojus, norinčius į sitikinti, ar  teisingai į diegė į telefonus korinio transliavimo funkciją, kad gautų trumpuosius perspėjimo pranešimus, informuojame, kad kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį , 12 val., atliekamas trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas, t. y. pranešimai perduodami tris kartus kas keturias minutes.

Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama ir Savivaldybės internetinėje svetainėje: Veiklos sritys -> Civilinė sauga -> Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos svetainė; arba Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) tinklalapyje www.gpis.vpgt.lt

Paruošta pagal PAGD informaciją.

 

Vidmantas Mončys,
Savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.